Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Chvála medu aneb sladké slavnosti na Horním hradu řečeném Hauenštejn

26.7.2014, 10:00 – 17:00

Chvála medu aneb sladké slavnosti na Hauenštejně: Máte mlsný jazýček? Tak přijďte ochutnat různé druhy medu, porovnat vůně a příchutě českých i slovenských medovin a jistě nepohrdnete ani medovým pivem. Jste zvídaví? Podívejte se s námi na včely pořádně zblízka.

Cena vstupenky: 120,80,300 Kč

Během celého dne budou přístupné mikroskopy - můžete porovnat například spičatost jehly a včelího žihadla. Máte chuť tvořit? Vyzkoušejte si tvorbu svíček z medových plástů. Včelaříte? Včelařské potřeby zakoupíte během celého dne přímo na hradním nádvoří. Dáme Vám rady i tipy.

PŘEDNÁŠKY: 11:00 - 11:30 Co s bodavými včelstvy (rady nejen včelařům) 13:00 - 13:30 Včelí produkty přímo od včelařů 15:00 - 15:30 Jak začít včelařit DOPROVODNÝ PROGRAM: Během dne několikrát zahraje ku poslechu a dobré náladě trutnovská kapela: MARTA A RASPUTIN BAND (folk-acoustic / Trutnov)