Adventní jarmark v Novém Jičíně

1.12.2023 – 23.12.2023, 23:59

Po tři týdny bude moci každý, kdo zavítá na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně, nasávat sváteční atmosféru Adventního jarmarku. Jedna z hlavních událostí roku začne v pátek 1. prosince a potrvá do soboty 23. prosince.

Kromě množství stánků s dárkovým zbožím, domácími dobrotami i něčím na zahřátí nabídne návštěvníkům bohatý kulturní program – dětská vystoupení, koncerty různých žánrů, vánoční výstavu, pohádky i tanec.

První vrchol nastane v úterý 5. prosince, kdy se uskuteční Den s Mikulášem. Na náměstí vyroste Peklíčko, v němž budou tančit dáblíci a bude to čertovsky jiskřit. Děti mohou napsat Ježíškovi a využít služeb Andělské pošty, s mikulášskou družinou lidé budou moci putovat k vánočnímu stromu, který se slavnostně rozsvítí. Naproti tomu středa 20. prosince se odehraje v režii Střediska volného času Fokus. Děti i rodiče pozve na kapří soutěže i na Běh o vánočního kapra. O dva dny později – v pátek 22. prosince – vystoupí Ilona Csáková se svým bandem.

Hudební nabídka zahrnuje také vánoční koncert dětského flétnového souboru, koledy v podání Dětského pěveckého sboru Ondrášek, vystoupení žesťového kvintetu i rockové, popové a bluesové podvečery. Chybět nebude ani tradiční živý betlém a zvonička pro štěstí. Každou sobotu se navíc rozsvítí jedna svíce na velkém adventním věnci.

Zažehnutím poslední, čtvrté svíce v sobotu 23. prosince se Adventní jarmark sice uzavře, ale sváteční ruch na Masarykově náměstí tak docela neutichne. Už na Štědrý den hodinu před půlnocí vyjde z farního kostela průvod, který přenese Jezulátko do betlému na náměstí. A v pondělí 1. ledna v 18 hodin příchozí přivítají Nový rok pohledem na sváteční ohňostroj, po němž bude následovat koncert z výběru českých hitů.      

Více informací najdete na www.icnj.cz