Klášter Pražského Jezulátka v prosinci

1.12.2023 – 31.12.2023, 23:59

Mezi největší změny a novinky v prostoru kostela Pražského Jezulátka patří a budou v nadcházejících měsících patřit probíhající stavební práce. Obnova veřejného prostranství před kostelem Pražského Jezulátka začíná v listopadu 2023 a zahrnuje opravu terasy, restaurování barokních schodišť a balustrády, vytvoření bezbariérového přístupu do kostela a sousední školy a vybudování nového návštěvnického centra s veřejným WC.

Klášter Pražského Jezulátka v prosinci
  • Adresa:
    Karmelitská 9,
    Praha 1 - Malá Strana, 118 00

Víc informací o projektu najdete na našich webových stránkách www.pragjesu.cz/terasa. Sledovat postup prací můžete také prostřednictvím našich sociálních sítí.

Omezení spojená se stavbou ovlivňují vnější vzhled vstupu do kostela, ale vnitřní prostory zůstávají stále v plné kráse. Během adventní doby v nich můžete obdivovat „andělskou“ instalaci výtvarnice Martiny Špinkové. Každý adventní pátek vždy v 6 hodin ráno se také můžete připojit k tradiční rorátní mši v chóru kostela (1., 8., 15. a 22. prosince). Věděli jste, že soška Pražského Jezulátka je také někdy vystavena bez zdobných šatiček: tak, jak vypadá ve skutečnosti? Právě před vánočními svátky si připomínáme, že Ježíš přišel na svět v chudobě, křehkosti a bezmoci malého dítěte.

Letošní ročník projektu Člověk v dialogu uzavřeme v prosinci meditačním večerem nazvaným „Díváme se na sebe v tvé kráse“ 13. prosince v 19 hodin. Poezii Jana od Kříže v podání herečky Lucie Trmíkové a Enrique Moliny, doplní hudba starých zenových mistrů hraná na flétnu shakuhachi. Informace o projektu Člověk v dialogu najdete na našich stránkách www.pragjesu.cz/clovek-v-dialogu

 

V době vánoční přijďte na koncert, při které zazní Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby. Ve slavnostní den 25. prosince v 15 hodin bude u Jezulátka vítáni. 

 

Stopy lidí – Programy pro školy v kostele Pražského Jezulátka

V období adventu do našeho kostela tradičně přichází školní skupiny nejmenších dětí, aby si poslechly vánoční příběh vyprávěný samotným pastýřem, který „byl u toho“. Tyto programy a mnoho dalších realizujeme v rámci projektu Stopy lidí a můžete se o nich dozvědět více na našich webových stránkách  www.pragjesu.cz/stopy  Programy jsou díky grantu MŠMT zcela zdarma. Přihlašovaní na další pololetí školního roku je možné prostřednictvím adresy [email protected].

Kostel Panny Marie Vítězné a Antonína Paduánského (Pražské Jezulátko)
Karmelitská 9, 118 00 Praha 1 - Malá Strana
tel. 257 533 646| [email protected]