Zimní kino na Pragovce — Řezníci

30.11.2023, 19:00 – 22:00

Pragovka Gallery letos netradičně pořádá i zimní kino! Přijďte si zpříjemnit chladné večery k nekonvenčním snímkům na téma JÍDLO – promítáme v budově E v prostorách bývalé jídelny, pokaždé s předfilmem z FAMU. Zimní kino je zdarma. 

30. listopadu promítneme film Řezníci.
Svend a Bjarne pracují v malém dánském městečku jako řezníci. Každý den musejí poslouchat urážky od svého šéfa, až se nakonec rozhodnou pro založení vlastního malého krámku. Začátky podnikáni jsou značně bezútěšné, příliš se jim nedaří, několik náhod jim ale pomůže k získání velké zakázky. Od té doby je jim štěstěna nakloněna a obchody se pomalu hýbají k lepšímu. Pak ale Bjarne přichází se šíleným nápadem, jenž se týká jeho bratra, který je po vážné autonehodě dlouhodobě v komatu. Slogan filmu „na chuť lidského masa nikdy nezapomenete", napoví, o co že to půjde. (Film Europe)

Předfilm: Maso
Odvrácená strana masokombinátu. Zpracovávání živých bytostí do neživých kusů svaloviny na prodej k libovolnému použití. A nakonec i tím je člověk živ. Kostra vchází do řeznictví a vybírá si cenově dostupné kousky. Na úkor života zvířete nachází bytost prohloubení své hmotné podstaty.

režie: Filip Blažek, 3.ročník
typ cvičení: loutková etuda
rok výroby: 2016
Dramaturgie zimního kina: Pavel Soušek a Saša Hroncová (FAMU).

Program zimního kina:

9. 11. Trojúhelník smutku
23. 11. Cukrář
30. 11. Řezníci
7. 12. Bistro Ramen