Zoo Liberec připravila na Den zvířat speciální program

7.10.2023

Liberecká zoologická zahrada si opět po roce připomene Mezinárodní den zvířat. Letos akce připadne na sobotu 7. října, kdy si návštěvníci budou moci podzimní procházku zpestřit i zajímavým programem. Těšit se mohou na komentované prohlídky, setkání se zoology, připraveny budou dílničky i sportovní aktivity. Mezinárodní den zvířat svět slaví na počest svatého Františka z Assisi, který svůj život zasvětil péči o nemocná a opuštěná zvířata. Zoo využívá této příležitosti také k tomu, aby připomněla své hlavní poslání, a tou je záchrana ohrožených druhů zvířat.

Zoo Liberec je nejstarší zoologickou zahradou v Česku (i v bývalém Československu). Její začátky sahají až do roku 1904, kdy ji založil liberecký ornitologický spolek. V současnosti chová na ploše cca 14 hektarů přes 170 druhů zvířat ze všech kontinentů kromě Antarktidy. Mimo jiné jsou zde k vidění paviáni pláštíkoví, panda červená, žirafy Rothschildovy, šimpanzi, kolekce horských dravců a další.

Letos se v zahradě podařilo dokončit několik zajímavých projektů. V pavilonu Zooexpo je od letošního jara k vidění nová expozice tropických žabek, mezi nimiž je i několik opravdu unikátních kousků. Nové expozice se dočkali i novozélandští papoušci nestor kea. Díky moderně řešené voliéře s přírodními prvky i potůčkem mají návštěvníci možnost sledovat tyto obzvlášť inteligentní ptáky při jejich každodenní činnosti.

Více info na www.zooliberec.cz