James Francies Trio - Jazz Dock

3.11.2023, 20:00 – 22:00

Náš tradiční podzimní festival Jazz On5 zahájí vynikající klavírista a skladatel James Francies se svým triem, které se poprvé představí v ČR.

Cena vstupenky: 350 Kč
Francies patří mezi současné velké talenty a nové tváře americké jazzové scény a je obdivován pro svůj explozivní styl hraní na klavír i syntezátory, barevné harmonické textury a hudbu plnou dramatických změn a rychlých běhů. To vše doplňují energické bicí Damiona Reida a virtuózní kytara Mike Morena.
 
Od svého debutového alba Flight, které nadchlo posluchače i odborníky v roce 2018, Francies rozšířil osobní zkoumání zvuku a kompozice ve své hudbě, a při vydávání svého druhého alba u Blue Note Purest Form již vstupuje do skutečně intimních komnat svého umění. Zvukem svého klavíru dokáže interpretovat lásku, smutek, křehkost i statečnost. Franciesův projev zde rozkvétá napříč pomyslnými hranicemi žánrů a stylů a fascinuje důmyslnými melodiemi, harmoniemi i dynamikou. Během své kariéry již stihl spolupracovat s mnohými významnými osobnostmi, jako jsou Pat Metheny, Chris Potter nebo Lauryn Hill.