Český rozhlas Jazz festival 2023: Filip Żółtowski, Quartet Kuhn Fu, Theo Croker

26.10.2023, 19:00 – 23:00

Český rozhlas již tradičně pořádá ve spolupráci s Jazz Dockem podzimní jednodenní festival, který je nahráván a bude následně odvysílán v rámci EBU. V průběhu večera vystoupí tři skvělé kapely.

Cena vstupenky: 600 Kč

Filip Żółtowski Quartet - Filip Żółtowski Quartet ve svém pojetí hudby spojuje tradice jazzu s moderním zvukem, groovy, elektronickými efekty a silnými melodickými tématy, které čerpají mimo jiné z polského folkloru.  Jde o fúzi inspirovanou producenty známými spíše z popové či EDM hudební scény (např. Flume, Medasin), a také hiphopovými beaty ve stylu produkce Jamese Yanceyho (J. Dilla). Inspirací pro toto žánrové spojení jim byla například hudba Steva Colemana & Five Elements nebo některá alba Brada Mehldaua. Filip Żółtowski – trp;  Szymon Zawodny – sax; Wojciech Wojda – keys; Mikołaj Stańko – dr.

Kuhn Fu - multikulturní jazzrockový kvartet, který založil autor hudby - kytarista Christian Kuhn. Obklopil se skvělými hráči, skupinu dotváří izraelský basklarinetista Ziv Taubenfeld, britský bubeník George Hadow a turecký basista Esat Ekincioglu. Jejich hudba čerpá z různých hudebních epoch: od Duka Ellingtona, přes rock 70. let, až po Petera Brötzmanna. Základem jsou energické groovy a silná melodika, jejich hudba má velké dynamické rozpětí a zahrnuje v sobě také prvky noise music, bluesové rify i freejazzovou improvizaci. Zappa se potkává s kabaretem, surfové zvuky a metalové riffy se vezou na Chattanooga Choo-Choo, zatímco kmotry jsou Shakespeare, Brecht a Monty Python. Christian Achim Kühn – g, voc; Ziv Taubenfeld – bcl; Esat Ekincioglu – b; George Hadow – dr.

Theo Croker - v Americe narozený trumpetista a skladatel Theo Croker je jedním z velkých příslibů afroamerické hudby. Theo Croker, vnuk již zesnulého trumpetisty Doca Cheathama a bývalý student legendárního jazzového trumpetisty Donalda Byrda, je umělcem pevně zakotveným v jazzové tradici. Crokerova vlastní hudba, v níž se odráží zkušenost se swingem, bopem a modálními styly akustického jazzu, odhaluje lásku k organickému funku, soulu a hip hopu.

Vstupné v předprodeji: na sezení 1250 Kč, na stání 600 Kč: Na místě v den koncertu: na sezení 1350 Kč, na stání 650 Kč. VIP vstupné 1600 Kč (sezení u pódia v přímém kontaktu s kapelou).Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

Klub bude otevřen ve 19h.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.