Světový festival ptactva v ptačím parku Mnišské louky

1.10.2023, 9:00 – 17:00

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě a Ekoporadna Orsej si dovolují pozvat všechny milovníky přírody na letošní Světový festival ptactva, který se koná v rámci muzejních Oslav Dne zvířat 1. 10. 2023. Podzimní festival je věnován ptačí migraci, která je v tomto období v plném proudu.

Projdeme si okružní stezku vznikajícím ptačím parkem, během procházky budeme pozorovat jak ptáky přímo v parku, tak především poslouchat ty, kteří budou protahovat nad našimi hlavami. Dále si povíme o novinkách a nadcházejících akcích, plánech a činnostech, které se v brzké době na Mnišských loukách uskuteční.

Součástí festivalu bude i tradiční ukázka odchytu a kroužkování pěvců, doprovodný program pro děti, možnost odnést si některé ze zajímavých materiálů České společnosti ornitologické a nahlédnout do literatury týkající se migrace ptáků. Organizátoři také doporučují s sebou dalekohledy a hlavně vhodnou obuv na procházku mokřady.

V rámci Oslav Dne zvířat bude ptákům věnována i středa 4. 10., kdy v zahradě Vlastivědného muzea a galerie vystoupí sokolník Milan Straka se show, během níž budou k vidění i průlety orlů mezi diváky.

Školákům pak bude určena páteční přednáška Josefa Rutterleho, správce Ptačího parku Mnišské louky, která se bude týkat jak Ptačího parku Mnišské louky, tak práce ornitologa obecně.