Výstava Popmusea RYVO/LOVE. Wabi & Miki: život, písně a vůbec

23.9.2023 – 30.11.2023, 23:59

Příprava naší další výstavy RYVO/LOVE trvala téměř rok. Díky Wabiho dětem Karolině Ryvolové a Jakubovi Ryvolovi se fanouškům otevřel přístup k archivu, o jakém se jim ani nesnilo.

Výstava Popmusea RYVO/LOVE. Wabi & Miki: život, písně a vůbec
  • Adresa:
    Bělohorská 201/150
    Praha 6 169 00

Pražské Popmuseum za svou existenci připravilo přes stovku výstav. Tematicky obsáhly snad všechny žánry soudobé populární hudby. Ještě nikdy se ale autorský tým Popmusea nepustil na pole trampingu a trampské hudby. Až teď, v roce 60. výročí založení skupiny Hoboes.

Její zakladatelé Wabi a Miki Ryvolové zásadním způsobem ovlivnili českou trampskou hudbu i tramping jako takový. Jejich písničky pomáhaly posunout českou trampskou muziku od tradice Niagar a Askalon směrem k současnosti, daly jí nové hudební impulsy a nový slovník. Jejich vliv ale nebyl omezen jenom na hudbu. V 60. letech minulého století se významně podíleli na formování moderní trampské publicistiky a prózy. A o tom všem je výstava Popmusea nazvaná RyvoLove (Wabi & Miki: život, písně a vůbec). (Původně se jmenovala Dva z jednoho těsta, ale nakonec jsme se rozhodli jinak.)

Tvrdívá se, že neexistuje něco jako dosud nezveřejněná fotka Wabiho Ryvoly. Za pomoci rodinného archivu, archivů přátel a blízkých osob i našich sbírek si ukážeme, že existuje – a nádavkem provedeme návštěvníky životem, dílem a cestami nejvýznamnější bratrské dvojice v historii českého trampingu.

Výstava poběží od 23. 9. - 30. 11. 2023.

 

foto: František Heřman

 

https://www.popmuseum.cz/