Komentovaná prohlídka expozice Jehličnany - Botanická zahrada Troja

21.9.2023, 17:00 – 18:00

Kurátoři Botanické zahrady Praha vás zvou na prohlídky jednotlivých expozic naší rozsáhlé zahrady. V rámci těchto procházek v doprovodu těch nejpovolanějších nahlédnete pod pokličku pěstování rostlin z celého světa. Prohlídky probíhají ve vybrané čtvrtky od května do října vždy od 17.00.

Cena vstupenky: 150-180 Kč
Komentovaná prohlídka expozice Jehličnany - Botanická zahrada Troja
  • Adresa:
    Trojská 800/196,
    Praha 7, 171 00

Prohlídka je v ceně standardních vstupenek do botanické zahrady. Před začátkem prohlídky je tedy nutné mít zakoupenou vstupenku do zahrady, kterou se případně můžete prokázat.

Jehličnany

Sbírka jehličnanů v posledních letech vzrůstá na své ceně. Klimatické změny, ať už jsou jakéhokoliv původu, znamenají pro tuto vývojově starou skupinu dřevin, riziko.

Podíváme se na velkou část mrazuvzdorných, ale i choulostivějších rodů těchto dřevin. Lokalita botanické zahrady má ideální podmínky právě pro pěstování choulostivých a teplomilnějších druhů ve venkovních podmínkách. V této roční době jsou již jehličnany plně vyzrálé a začínají jít do tzv. dormance, tedy spánku, či odpočinku.

Podzimní měsíce dávají díky níže postavenému slunci na obloze vyniknout celé této skupině dřevin. Obzvláště pak s kontrastem modré oblohy. Nejen proto, jsou základním kosterním prvkem krajiny a zahrad.