Prague Sounds 2023: Nathan Fake - promítání setu v CAMPu

Vystoupení elektronického umělce Nathana Fakea slibuje nevšední podívanou. Jeho živý set bude totiž doplněn i vlastním videoartem, který bude promítán na pětadvacetimetrovém plátnu multimediální galerie CAMP.

Prague Sounds 2023: Nathan Fake - promítání setu v CAMPu
  • Adresa:
    Vyšehradská 51,
    Praha 2, 128 00

Nathan Fake vyrůstal na průkopnících elektronické hudby, jako jsou Aphex Twin a Orbital. Právě oni ho inspirovali, když si začal vytvářet svůj vlastní zvuk. V roce 2000 se připojil k labelu Border Community producenta Jamese Holdena a vydal několik dobře přijatých EP následovaných jeho debutovým albem Drowning in a Sea of Love z roku 2006. To Fakeovi přineslo přelom v jeho kariéře. Chválu na desku pěli i recenzenti z etablovaných hudebních médií jako Mixmag či Pitchfork, kteří psali o „krásném producentském doteku“ a „chlapci z plakátu progresivního techna“.

Následující alba Border Community Hard Islands (2009) a Steam Days (2012) pomohla posílit jeho pověst a zároveň na nich Fake rozšířil svou hudební paletu. Už na těchto raných nahrávkách se projevila jeho všestrannost, invence a nebývalá hudební rozmanitost, která sahala od pastorální, téměř romantické atmosféry průlomové skladby The Sky Was Pink až po brutálnější rytmy alba Hard Islands. Další uznání přišlo, když Thom Yorke zařadil několik Fakeových skladeb na svůj kurátorský playlist pro webové stránky Radiohead, načež si ho pozval, aby zremixoval píseň Morning Mr Magpie z alba The King of Limbs. Fake dále remixoval mimo jiné skladby Jona Hopkinse a Clarka.
V roce 2016 Fake podepsal smlouvu s kultovním vydavatelstvím Ninja Tune a krátce poté vydal své čtvrté album Providence, které zaznamenalo další úspěch u kritiky a získalo rozsáhlou podporu od kolegů z elektronické scény. Album vychválili mezi jinými i Four Tet a Helena Hauff. V roce 2020 následovalo epické album Blizzards, v dubnu letošního roku vydal desku Crystal Vision, kterou Pitchfork ocenil za její „výrazný, mistrovský zvuk“.
Fake vystoupí na Prague Sounds s živým setem, do kterého zakomponuje vlastní videoart a vytvoří tak ojedinělý zážitek ve špičkově vybaveném intimním prostředí multimediální galerie CAMP.
„Fakeova hudba byla vždy velmi vynalézavá a plná emocí.“ All Music
„Kontemplativní elektronika... krása, ze které mrazí.”Guardian