Kofi Stone přichází do Lucerna Music Baru

17.11.2023, 19:00 – 20:30

Kofi Stone je vycházející hvězdou britské hiphopové scény. Jeho oduševnělá, jazzově laděná hudba a působivé osobní texty ho řadí na seznam umělců, které je záhodno sledovat.

Cena vstupenky: 500 Kč
Kofi Stone přichází do Lucerna Music Baru
  • Adresa:
    Vodičkova 704/36
    Praha 1 11000

V předchozích ročnících Prague Sounds poskytl festival prostor začínajícím umělcům, kteří stojí v popředí hip hopové a urban scény a třeba takoví Ghostpoet a Young Fathers se v následujících letech po svém pražském vystoupení stali velkými hvězdami. Letos se pozornost upíná na britského rappera Kofiho Stonea. Narodil se ve východním Londýně a vyrostl v Birminghamu, zaujal britskou hip hopovou smetánku (jeho zapřisáhlým fanouškem je i Loyle Carner, který Stonea na začátku letošního roku pozval na společné turné) i hudební fanoušky svým stylem, v němž se snoubí hudební objevitelský naturel, úcta k historii žánru, osvěžující přímočarost a osobitý lyrický pohled na svět.


„Kofi Stone je jen krůček od vstupu mezi největší osobnosti žánru.“

Notion


 

Stone přišel na scénu v roce 2017 se singlem Stories in Pyjamas a v roce 2019 vydal své debutové album Nobody Cares Till Everybody Does. Na albu hostovali Carner a další britské hip hopové hvězdy Maverick Sabre a Ady Suleiman, díky čemuž okamžitě zpozorněla i kritika. Stone na albu přináší charakteristický zvuk s vlivy oldschoolu z počátku 90. let, jazzové samply a svůdnou vypravěčskou flow. V jednotlivých skladbách vypráví svůj životní příběh počínaje dětskými problémy a složitým rodinným zázemím a konče jeho vzestupem na výslunní, o kterém se však vyjadřuje s pokorou a nadhledem. Stone tak reprezentuje vypravěčskou formu hip hopu, jež se obejde bez gangsterských berliček a jde rovnou k podstatě sdělení.

Stone se vypracoval od battle rapu na hřišti přes busking s přenosným reproduktorem a mikrofonem v ulicích Birminghamu až po vlastní koncerty v klubech. Jeho umělecká integrita, cílevědomost i talent jsou nezpochybnitelné. Díky koncertu na Prague Sounds máme příležitost poznat zblízka umělce, který je bezesporu předurčen k velkým věcem.