Keltské úterý: Odraedir + Insinistra

19.9.2023, 21:00 – 23:00

Metal je tady! Právě pro Vás! Ve Vagonu!

Cena vstupenky: 180,-  Kč
Keltské úterý: Odraedir + Insinistra

Kapela Odraedir

byla založena roku 2009 kytaristou Petrem Matoušem, kterému se pro svůj projekt podařilo získat nadějného bubeníka Davida Urbana a kytaristu se spoustou hudebních nápadů, Martina Rexu. Později se Petr seznámil s Jakubem Držmíškem, který měl dost odhodlání Petrovi nabídnout svůj hrdelní zpěv. Pozice basového kytaristy byla z počátku obsazena spíše sporadicky, ale nakonec se jí pevně ujal Luboš Růžička, který v kapele přetrvává dodnes. Dovršení současné formace Odraedir pak zajistil kytarista Marek Brabec, který nahradil odcházejícího Martina. 
Marek je v současnosti hlavním skladatelem, zatímco Petr působí jako odborník přes melodie a samplovanou složku hudby, která přispívá ke komplexitě hudebního projevu, kde je kladen důraz na rázné riffy doplněné melodiemi. Texty písní se zabývají přírodou, bitvami, severským božstvem I hrdinskými činy.

Insinistra

je Symphonic metalová skupina založená v roce 2018, která v současné době sídlí v Praze. Hudba kapely kombinuje západní a východní hudební tradice a kromě obvyklých těžkých riffů a symfonických aranžování můžete slyšet nečekané nástroje, jako jsou varhany a bouzouki. Tématy textů jsou filozofie, duchovnost, mystik, náboženství, společnost a politika.