Tři veteráni - Divadlo Bez zábradlí

22.10.2023, 15:00 – 16:00

Divadelní společnost Indigo Company. Pohádka nejen pro děti o odvaze, lidské hlouposti a skutečném lidském štěstí, které bývá na dosah.

Tři veteráni - Divadlo Bez zábradlí
  • Adresa:
    Jungmannova 36/31
    Praha 1 110 00

Fimfárum. Úžasná knížka pohádek Jana Wericha. Patrně nejznámější je příběh tří vysloužilých vojáků. Pomocí tří kouzelných darů (harmoničky, klobouku a měšce), které dostali od hodných skřítků, napraví hamižnou princeznu a sami zjistí, v čem je vlastně to pravé lidské štěstí.

Tři vysloužilí vojáci: dělostřelec Pankrác, dragoun Bimbác a vojenský kuchař Servác jsou po propuštění z armády bez peněz. Od dobrosrdečných skřítků dostanou kouzelné dary: harfičku, která „vyrábí“ vojáky, sluhy apod., cylindr, který vykouzlí, na co si člověk vzpomene a bezedný měšec plný zlaťáků. S těmito dary se toulají světem, až doputují do království Monte Albo. V něm žije král Pikola se svým sluhou a krásná princezna Bosana. Jejímu kouzlu veteráni okamžitě propadnou. A tak není složité, aby je Bosana společně s Pikolou připravila o všechny kouzelné dary a nechala vyhnat ze země. Veteráni se vrací zpět na místo, kde se setkali se skřítky. Nezbývá jim, než přehodnotit, co je na světě opravdu nejdůležitější. Skřítci se rozhodnou dát vysloužilým vojákům ještě jednu šanci. Z kouzelného stromu dostanou veteráni jablko, po kterém roste nos, a hrušku, po které se nos vrací do původní podoby. S tímto kouzelným ovocem spěchají znovu do Monte Alba. Bimbác (převlečený za prodavače) dává Pikolovi jablko pro Bosanu, aby byla zdravější a ještě krásnější. Bosana si kousne a naroste jí dlouhatánský nos, který dokonce překračuje hranice království. Je z toho mezinárodní ostuda. Co teď? Všechno se v Monte Albu hroutí? To už jsou ale za dveřmi paláce Pankrác, Bimbác a Servác, aby v převlečení za lékaře princeznu nosu zbavili…

Pohádka nejen pro děti o odvaze, lidské hlouposti a skutečném lidském štěstí, které bývá na dosah.

Osoby a obsazení:

Pankrác: Radim Madeja
Servác: Lukáš Kofroň
Bimbác: Michael Vykus/Martin Hejný
Král Pikola/skřítek Cigáro: Miroslav Dvořák
Pikolík/skřítek Harmoníček: Jana Trojanová 
Bosana/skřítek Němý: Lilian Fischerová