Lustr 10 - Holešovická tržnice

21.9.2023, 18:00 – 26.9.2023, 20:00

Přijďte s námi oslavit 10. ročník největšího českého festivalu ilustrace a komiksu.

Hlavní výstava s názvem Metafest představí zahraniční ilustrátory a komiksové tvůrce, které ve svých regionech vybralo deset kurátorů zahraničních festivalů podobného ražení. LUSTR tak na oslavu svých 10, narozenin přiveze hosty z celého světa.
 
Národní scéna letos představí tu českou - zrekapituluje totiž ty nejvýraznější účastníky uplynulých 10 let a současně představí jejich aktuální tvorbu.
 
Kromě LUSTRU letos slaví 10. výročí založení také ilustrátorské duo Tomski&Polanski, jemuž bude rovněž věnována část výstavního programu. Půjde o ojedinělou možnost vidět širší přehled tvorby Lukáše Tomski a Ilony Polanski, kteří patří k nejúspěšnějším tvůrcům současné české ilustrace.
Tradiční částí výstavního programu je pak Showcase mladých talentů, volná přehlídka toho nejlepšího, co se urodilo v ateliérech za poslední rok. To nejčerstvější z ilustrátorské scény, a nová jména na jednom místě.
 
Připravujeme také doprovodný program, workshopy a další překvapení.
 
Mezinárodní festival ilustrace a komiksu LUSTR: 21. - 26. 9. 2023
Kde: hala 17, 29, 40 / Holešovická tržnice, Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7
Více na: www.lustrfestival.cz
 
Festival se uskutečňuje za finanční podpory Evropské unie, Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy, Státního fondu kultury ČR, Vlámské vlády, Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře, Hongkongského hospodářského a obchodního úřadu v Berlíně, Českých center.