Ondřej Ruml & Matej Benko Quintet - Městské divadlo Varnsdorf

V sobotu 30.9. v 19:30 v Městském divadle Varnsdorf proběhne zahajovací koncert hudebního festivalu MANDAVA JAZZ 2023, který poběží od konce září do konce listopadu na mnoha místech českého i saského Pomandaví.

Cena vstupenky: 390 Kč v předprodeji, v den koncertu 450 Kč
Ondřej Ruml & Matej Benko Quintet - Městské divadlo Varnsdorf
  • Adresa:
    Partyzánů, 1442,
    Varnsdorf, 407 47

Strhující koncert jednoho z nejlepších českých zpěváků, interpreta, který si jako jeden z mála může troufnout vydat se i na tenký led jazzového zpěvu. Nejen doprovodnou kapelou, ale plnohodnotným partnerem je mu kvintet špičkového klavíristy a skladatele Mateje Benka.

Koncert stojí především na nově pojatých českých jazzových standardech ze 30. let minulého století z pera geniálního skladatele Jaroslava Ježka, které byly základem tvorby legendárního Osvobozeného divadla a jejich texty psali Jan Werich s Jiřím Voskovcem. Benkovy a Rumlovy aranže byly mnohokrát oceněny odbornou kritikou, podstatnější ale je, že jsou jimi nadšeni posluchači v zaplněných halách. Ostatně, právě za album „Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha“ získal zpěvák Zlatou desku.

Koncert je zpestřen Ondřejovými improvizacemi řetězenými pomocí smyčkovače looper. Přímo před diváky tak vznikají jedinečné kompozice tvořené jen vrstvením Rumlova hlasu.

Ondřej Ruml – zpěv
Matej Benko – piano
Radek Zapadlo – tenorsaxofon
Miroslav Hloucal – trubka, křídlovka
Tomáš Liška – kontrabas
Pavel Zbořil – bicí

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=ne2PCzv1c90

 

Vstupenky kupujte na

https://divadlo.varnsdorf.cz