The Píp Pap Pop – autorské čtení s Emmou Pecháčkovou (pro školy) - Studio Rybalka

21.9.2023, 10:00 – 11:00

Vhodným workshopem ke knize, která vypráví o jazzových zpěvačkách, i když ptačích, by jistě byla hodina zpěvu. Tu vám autorka Emma Pecháčková rozhodně dopřát nemůže. Vážně by to nebyl dobrý nápad… Společně si ale můžete kus záverečné trilogie z knihy Píp Pap Pop o slavíčím triu přečíst.

Cena vstupenky: zdarma Kč

A následně alespoň potrénovat hudební sluch, když si společně zahrajete poslechovou hru na poznávání ptačích zpěvů. Kdo pozná straku, holuba, slavíka nebo sýkorku? A zpívá i plameňák? Přijďte a uslyšíte!

The Píp Pap Pop (Meander, 2021)

text: Emma Pecháčková

ilustrace: Petra Josefína Stibitzová

Autorky uzavírají svou trilogii (předchozí díly Holub Kolumb, Pilot Pírko) vyprávěním o triu The Píp Pap Pop sester Elly, Arethy a Janis, které na vrcholu své hvězdné jazzové kariéry opouštějí mámivý přelud úspěchu a začnou se věnovat charitě, přesněji založí sirotčinec pro ohrožená a osiřelá ptáčata. Trilogie postupně zrála, Emma Pecháčková již zdatně sekunduje P. J. Stibitzové a jejich dlouholetá spolupráce vrcholí v součinnosti slova a obrazu o příkladné ptačí rodině. Vtipně glosují nešvary v současném společenském i politickém dění zobáčky svých opeřenců, a i když jejich hlavními aktéry jsou ochranitelské ptačice, nezapomínají na další členy rodinné ságy. A nakonec, jak to v pohádce bývá, založí v domově Bambini Pipi pěvecký sbor a tuto bohulibou činnost schvalují všichni včetně jejich táty, holuba Kolumba. (NKD)


Tento program je určen pro školy. Máte-li doma domškoláky a chcete přijít, napište na [email protected]

Studio Rybalka
Rybalkova 383/55
Praha 10 - Vršovice