Mime on the Moon. Nová sólová inscenace Radima Vizváry

Představte si, že se ocitnete na Měsíci. Jste úplně sami a jediné, co máte k dispozici, je dalekohled, se kterým můžete pozorovat život na Zemi. A jde zde skutečně o pobyt mezi hvězdami?

Cena vstupenky: od 390 Kč
Mime on the Moon. Nová sólová inscenace Radima Vizváry
  • Adresa:
    Štefánikova 6/57,
    Praha 5, 150 00

Co když je Měsíc metaforou vnitřního světa člověka, jenž má pocit, že se nachází mimo společnost? Odkudsi z okraje, zpovzdálí pozoruje a prožívá okolní dění. Člověk s duší Pierota nahlíží na lidská zakolísání, společenské neduhy a příhody, přitom svůj pohled upíná k naději. Věří, že je ještě možné ledacos změnit k lepšímu, nebo aspoň zvrátit ztrátu citu a lidskosti. A proto skrze své tělo nechává promlouvat příběhy a události světa. Lidem se však nediví, neboť kdo by odolal pokušením svobody a vymoženostem dnešní doby? 

Mime on the Moon je dílem, které čerpá z tradičních i moderních pantomimických děl. Svým autorským přístupem a novým způsobem ztvárnění včetně uvedení originálních etud Radim Vizváry vzdává hold svým předchůdcům a poetice pantomimického umění. Inscenace koncipovaná jako koncertní dílo těží z jeho bohatých tvůrčích zkušeností v oboru, osobitého herectví a techniky mimu. 

Režisér: Radim Vizváry
Hrají: Radim Vizváry
Premiéra:  2. 10. 2023 od 19:00 hod ve Švandově divadle.

KONCEPT, REŽIE A HRAJE: Radim Vizváry
LIGHT-DESIGN: Karlos Šimek, Hugo Hejzlar
PRODUKCE, PR, BOOKING: Ilona Š. Hájková

Foto: ©Ondřej Sokol, ©Vojtěch Brtnický