OGMiaG + spookylynn99 + další - Palác Akropolis

28.10.2023, 22:00 – 23:59

OGMiaG a spookylynn99 vyvracejí přežitý stereotyp o absenci dobrých rapperek na tuzemské scéně. Obě se objevily na nahrávce Projekt 2023, kterou sestavil Edúv syn. Teď společně zahrají na Malé scéně Paláce Akropolis v rámci série Pulz.

Cena vstupenky: 190 Kč
OGMiaG
Čtyřiadvacetiletá rapperka a tanečnice z Prahy. „Hudba je pro mě vášní a terapií, začala jsem se jí naplno věnovat asi před čtyřmi roky. V tanci i v hudbě se snažím experimentovat, objevovat nové nezvyklé polohy hlasu a nevázat se na jeden hudební žánr,“ říká o své tvorbě OGMiaG. V textech vychází z poezie, kterou sama píše od dětství. O postupném posunu a nalézání vlastního stylu svědčí například letošní singl Witchcraft. V rámci série PULZ už Kateřina vystoupila roku 2022 po boku Arlety, nyní ji čeká sólová show.
 
spookylynn99
Kutnohorská rapperka spookylynn99 zveřejňovala své první tracky na SoundCloudu už v roce 2018. Od té doby spolupracovala s umělci jako Edúv syn, Pablo a Tyler Durden. Debutové album Night Walk vydala roku 2021, loni na něj navázala deska BRAIN DAMAGE. „Posaď mě na trůn, nikdy jsem nebyla dost, teď jsem trochu too much, nevim kdy mám dost, život je film, mačkam stop, celý je to jenom past, tahle chvíle je můj strop, chtěla bych zastavit čas,“ rapuje na něm Linda. Její nové tracky zazní naživo v říjnu na Žižkově.
 
Program doplní další tuzemská rapperka, jejíž jméno brzy zveřejníme. Za dramaturgií série PULZ v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Večer se uskuteční ve spolupráci s Akropolis Underground.