Michal Penk potvrzuje comeback! Se skupinou Reborn 23 zahraje na Občanské plovárně

Československá hudební legenda 80. a 90. let a jeden ze zakladatelů kapely Lucie, Michal Penk, se vrací na pódia! V Praze vystoupí po 29 letech letos pouze jednou, a to na hudební scéně Prague Open Air na Občanské plovárně. Se skupinou Reborn 23 zahraje 22. září nejen své slavné balady, ale i skladby z alba Tancuj zbožně.

Michal Penk se na pódia vrátil letos v březnu, kdy v Košicích odehrál spolu s kapelami Škwor a Lucie velmi úspěšný trojkoncert. Nyní pracuje jako jeden z autorů hudby na připravovaném muzikálu TROJA a plánuje samostatné koncerty jak v České republice, tak na Slovensku. První z nich odehraje po dlouhých devětadvaceti letech v Praze v rámci programu Prague Open Air.

Jsme moc rádi, že si Michal vybral pro svůj jediný letošní pražský koncert právě Prague Open Air a naši scénu na Občanské plovárně, kde k němu budou mít jeho fanoušci opravdu blízko,“ komentuje Michalův návrat za organizátory Tomáš Staněk.

Michala Penka doprovodí jeho kapela Reborn 23, kterou postavil ze dvou mladých muzikantů DYY (kytara) a Honzy Doskočila (baskytara, backvokal), a kapelníka a bubeníka Tomáše Waschingera, se kterým ho pojí dlouholeté přátelství a působení v první sestavě skupiny Lucie. Fanoušci se mohou těšit na jeho slavné balady O bláznech, Zkus cítit, Vzývám dárce lásky, ale i skladby z alba Tancuj zbožně.

Když jsem stál na podiu v Košicích a viděl, jak se mnou tolik fanoušků zpívá a zná mou tvorbu, byl jsem neskutečně dojatý. O comebacku jsem uvažoval hodně dlouho a jsem rád, že právě tento rok je k němu ta pravá příležitost. Kluci z mé kapely Reborn 23 jsou skvělí, nebude to jen Odpusťte nám, nebo O bláznech, ale zazní i Šéf, Waltz, Když se neotevře padák, Love Song a další pecky. Dlouho jsem se se svými českými fanoušky neviděl, a o to víc se na tenhle pro mě velmi emotivně důležitý koncert těším,“ popisuje své dojmy Michal Penk.

Vstupenky na Michalův letošní pražský koncert, který se uskuteční 22. září na Prague Open Air Občanská plovárna, jsou dostupné na www.pragueopenair.cz nebo na www.goout.net.