Sharon Kovacs představí v Praze novou desku

14.11.2023, 19:00 – 21:00

Nizozemská zpěvačka Sharon Kovacs čerpá z historické tradice soulu a dává mu relevanci v dnešním světě. Jejím písním nechybí silné emoce ani autobiografická témata, třeba když se věnuje vlastním závislostem a pochroumaným vztahům. 

Cena vstupenky: 795 Kč
Sharon Kovacs představí v Praze novou desku
  • Adresa:
    Dlouhá 33
    Praha 1 110 00

Inspirovaly ji Bette Davis, Amy Winehouse nebo Beth Gibbons (Portishead), Kovacs ale našla vlastní pevnou půdu pod nohami a kreativní svobodu. A má zcela pod kontrolou vše od skládání hudby, přes kostýmy, po podobu stage i výrazné masky.

Její letošní album Child of Sin je dosud nejdrsnějším materiálem, na kterém se Kovacs nebojí čelit vlastním hříchům a hledat odpuštění. Přesně takový je i stejnojmenný singl, na kterém hostuje frontman Rammstein Till Lindemann. Za sebou má i koncertování s Robbiem Williamsem a vystoupení na největších festivalech jako Glastonbury nebo Sziget.

„Když o písničce příliš přemýšlíte, oslabuje to její dopad,“ říká Kovacs a přesně tím se sama řídila při skládání aktuální desky. Náročná tvorba předešlého alba, kterému se nevyhnuly kompromisy, jí pomohla k uvědomění si toho, co potřebuje nejvíce. Tím, že opustila nahrávací společnost, konečně získala vysněnou svobodu: „Ve všem mám teď první i poslední slovo, na Child of Sin konečně můžu zúročit vše, co jsem se za minulé roky naučila. Tohle album naprosto reprezentuje to, kým jsem se stala. Je na sto procent upřímné a syrové,“ prozradila Kovacs.