V červenci se v Krytu představí Bela Schenková i Jaroslav Svěcený

3.7.2023

V Klášterci nad Ohří se každoročně koná festival vážné hudby Klášterecké hudební prameny pod taktovkou Jaroslava Svěceného. Právě tento slavný houslový virtuos zahajuje červencovou vernisáž výstavy v městské galerii Kryt.

Letos u nás své malby u nás představí Bela Schenková!

Je ženou mnoha profesí – herečkou, loutkářkou, režisérkou, scenáristkou i malířkou. Dvacet let prožila na cestách s Divadlem ANPU. Působí jako režisérka v Českém rozhlase a jak sama říká: „Baví mě hledat cesty, které možná už použity byly, ale pro mě jsou nové.“

Vystudovala FAMU, obor loutkoherectví. Působila v Experimentálním studiu TUJU, s nímž procestovala Evropu, Mexiko a USA. Spolupracovala s francouzským souborem Voliere Dromesco i s Divadlem bratří Formanů. V roce 1999 založila alternativní výtvarné divadlo ANPU.
Vydala knížku Polívkář z Boudy, kde jsou recepty na polévky, které vařila na cestách s divadlem a s Kateřinou Herčíkovou a Petrem Fejkem založila projekt Pro Psa, který pomáhá trojskému útulku.

Výstava Bely Schenkové bude v Krytu k vidění celé prázdniny.

A jako bonus budou letošní Klášterecké hudební prameny věnované významnému výročí – před 400 lety koupil klášterecké panství rod Thun – Hohenstein a toto výročí se letos zrcadlí téměř v každé naší akci. Se členy rodu Thunů se budete moci potkat třeba na zahajovacím koncertě festivalu 3. července na nádvoří kláštereckého zámku.