Veletrh vědy 2023

8.6.2023, 10:00 – 10.6.2023, 18:00

Největší vědecká událost v ČR!

Veletrh vědy je největší populárně naučná akce v České republice, kterou každoročně od roku 2015 pořádá Akademie věd ČR. Zabývá se vědou ve všech jejích podobách a nabízí návštěvníkům to nejzajímavější ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů. Věda je přece fascinující a zásadní odvětví lidské činnosti! 
Vědu zažijete na vlastní kůži prostřednictvím interaktivních exponátů, modelů, mobilních laboratoří a praktických dílen. Meze vědě a kreativitě neklademe. Děláme z toho vědu! 
 A veletrh stále roste... 
Na výstavišti v pražských Letňanech se toho ve dnech 2.- 4. 6. 2022 událo opravdu mnoho. Na ploše 8 200 m2 se představilo přes 100 vystavovatelů, z nich asi polovina Ústavy akademie věd ČR, kteří se rozhodli přiblížit vědu více než 30 tisícům návštěvníků
Byly to nekonečné 2 roky, kdy se Veletrh vědy nemohl kvůli pandemickým opatřením konat, a tak si velmi ceníme toho, že zájem o vědu neopadl. Šestý ročník tak předčil očekávání.  

Nasvědčoval tomu před veletrhem i fakt, že jsme měli téměř 3/4 všech doprovodných akcí a přednášek v Keplerově sále s nutnou rezervací předem obsazených. A to 2 týdny před veletrhem. Do sálu se celkem vešlo přibližně 350 lidí a za 3 dny se zde v průměru uskutečnilo 4-5 akcí denně. Každý den nechyběla alespoň 1 science show nebo panelová diskuze. Za celý veletrh se uskutečnilo také 15 chemických únikových her a 24 chemických workshopů pro děti.  

Novinkou a reakcí na situaci byly prohlídky veletrhu v ukrajinštině. Díky jedné z pracovnic Akademie věd tak prošly desítky Ukrajinců celou expozici a několik desítek i mimo organizovanou prohlídku.  

Celkem měla akce Veletrh vědy minimálně 431 mediálních zmínek. Nejvýznamnější byly Události v České televizi a živý vstup ve Studiu 6. Před veletrhem se 4 Ústavy AV ČR podílely na propagaci akce v lifestylovém pořadu Sama doma.