Erik Truffaz – Rollin’ & Clap v Jazz Docku

4.10.2023, 20:00 – 22:00

Legenda evropského jazzu Erik Truffaz se po dvou letech vrací do Jazz Docku s novým programem k právě vydanému albu Rollin’. Tato deska obsahuje devět coververzí slavných filmových melodií.

V podání originálního jazzového umělce nás čekají hudební témata z filmů Fantomas, Silnice nebo Kořist. Nechybí ani pocta Truffazovu velkému vzoru Milesi Davisovi v podobě hudby z dramatu Výtah na popraviště.
 
Erik Truffaz natočil za svou kariéru bezmála 20 alb a prosadil se po celém světě. “Jazz se šťávou i duší, a spoustou otevřeného prostoru,” napsal o něm Rolling Stone. “Inteligentní, nekompromisní hudba současnosti, kterou hrají virtuózní hráči s bohatou fantazií a odvahou,” píše časopis JazzTimes.
 
Truffaz se narodil roku 1960, ve třinácti letech se svojí první kapelou zpíval rock and roll a zároveň objevil Milese Davise a jeho nadčasové album Kind of Blue. Roku 1994 vydal své první album pod vlastním jménem a vystoupil na jednom z nejvýznamnějších evropských jazzových festivalů v Montreux. Získal kontrakt u EMI France, roku 2000 pronikl před americké publikum, kde jeho nahrávky vydává legendární jazzová značka Blue Note. Kritika přirovnává Truffaze nejen jazzovému géniovi Milesi Davisovi, ale také k průkopníkovi ambientu Brianu Enovi: “s použitím minima tónů vytváří extatickou zvukovou atmosféru,” píše časopis Rolling Stone.