Valašský špalíček patří mezi moravské festivalové stálice

21.6.2023 – 24.6.2023, 23:59

Folk blues beat festival Valašský špalíček patří ke stálicím moravské festivalové scény. Areál zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí opět nabídne 21.–24.06.2023 bezmála třicítku účinkujících.

Valašský špalíček patří mezi moravské festivalové stálice
  • Adresa:
    Valšské Meziříčí

Valašský špalíček láká na britského bubeníka a spoluzakladatele slavné skupiny Jethro Tull Clive Bunkera i jednoho z členů britské kapely The Blue Band Dava Kellyho.Folkově laděná část festivalu nabídne Čechomor, Hanu a Petra Ulrychovy & Javory Beat, písničkáře Vlastu Redla s kapelou i brněnský Folk Team. Speciální program odehraje v premiéře hudební skupina The Bluesmen. Pro Špalíček se tak dohromady na jednom pódiu sejdou její tehdejší členové J. Vraštil, V. Grunt, P. Fiedler, H. Ulrychová a další.

Výraznou osobností bude někdejší lídr skupiny Modus Ján Lehotský. Přijedou Synkopy 61 a Petr Váša oživí skupinu Z kopce. Polská bluesová scéna nabídne kapelu Blues Time, trio GED, Blues Fighters, Onus Blues a trio Grzegorze Kapołky. Dále vystoupí kapela britského bluesmana Steva Big Man Claytona, americko-polská parta okolo Daryla Strodese, Band of Heysek s Philem Shöenfeltem, Jaroslav Hutka, Luboš Pospíšil & Trio Poesis, Slepé střevo a mnoho dalších.

V předprodeji jsou k dostání čtyřdenní vstupenky za nejnižší cenu 990 Kč (do 31.05.). Od 01.06. se cena zvyšuje na 1190 Kč. Program i online prodej naleznete na www.valasskyspalicek.cz.