Expozice Zahrada první republiky - NZM Praha

1.1.2023 – 31.12.2023, 23:59

V průběhu 20. a 30. let 20. století zaznamenala zahradní a krajinářská architektura dosud nevídaný rozvoj.

Cena vstupenky: zdarma Kč
Expozice Zahrada první republiky - NZM Praha
  • Adresa:
    Kostelní 1300/44
    Praha 7 170 00

Tehdejší zahradní architekti našli uplatnění ve všech oblastech výstavby, a to od soukromých realizací až po veřejné zakázky. S ohledem na šíři tvůrčího záběru je jejich bohaté dílo dnes považováno za neodmyslitelnou součást vývoje zahradního umění a studováno jako jeden z dokladů národní kulturní identity.

Národní zemědělské muzeum, které v roce 2018 oslavilo sté výročí svého vzniku (28. 9. 1918), proto připravilo na nádvoří muzea v Praze na Letné výstavní expozici, a to formou stylizované prvorepublikové zahrady.

Přijďte se ponořit do atmosféry zahrad té doby. Seznámíte se s typickými projevy tehdejší zahradní tvorby, která čerpala z bohatých forem květinových a růžových záhonů a z pestrého vzorníku zahradních staveb a doplňků (altánky, pergoly, zahradní lavice).

Na své si přijdou také nejmladší návštěvníci muzea. Uprostřed květinové zahrady na ně čeká replika historického kolotoče a houpačka. Obojí samozřejmě volně přístupné.

Milovníci okrasných rostlin se mohou těšit z bohatého sortimentu pnoucích i keřových růží a vytrvalých květin. Expozice přerostla také na střechu muzea s jedinečnými pohledy na Prahu.