Klavírní víkend s Matyášem Novákem (klavírní kurzy a další) - Přelouč - Divišova vila

15.4.2023, 9:30 – 16.4.2023, 11:30

Nezáleží na věku ani pokročilosti, důležité je nadšení a ochota vyzkoušet něco nového.

Milí kolegové klavíristé,
určitě už jste slyšeli větu: Kdo si hraje, nezlobí. V mém případě toto tvrzení platilo již od dětství. Už jako malý jsem si hrál tak, že jsem hrál. A stejně jako vy jsem zjistil, že hrát na klavír je báječná věc a když se podaří interpretovat skladbu tak, jak jsme si představovali, je to velká radost. Všichni, kteří se hraní na nástroj věnujeme, víme, že aby to na pódiu vypadalo jako „že to nic není“, stojí to hodně času a úsilí. Během přípravy to naopak často vypadá, že „to nepůjde“. My interpreti samozřejmě víme, že když se nenecháme odradit, vše se v dobré obrátí. A my, kteří hrajeme opravdu mnoho let, postupně přicházíme na fígle a triky, které nám nácvik skladeb usnadňují. Na některé už jste určitě přišli sami, nebo vám je poradila vaše paní učitelka či pan učitel, o další se s vámi rád podělím, pokud přijdete o posledním lednovém víkendu do Divišovy vily v Přelouči. Nezáleží na věku ani pokročilosti, důležité je nadšení a ochota vyzkoušet něco nového.

Co?
Klavírní víkend
– 1-2 hodiny výuky (dle dohody)
– beseda
– klavírní recitál

Kde?
Divišova vila, Nádražní 192, Přelouč

Jedna z nejvýznamnějších architektonických staveb Přelouče byla postavena v letech 1905 až 1907 v novobarokním slohu podle návrhu architekta Rudolfa Kříženeckého pro zdejšího ředitele cukrovaru a starostu města Jana Vincence Diviše. Od roku 1958 je objekt kulturní památkou. Vila se nachází v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží, v areálu je možné zaparkovat.

Kdy?
15. – 16.4.2023 od 9:30

Přesný harmonogram bude uzpůsoben jednotlivým zájemcům podle toho, jak a odkud budou přijíždět. S vyhledáním vlakového spojení z kteréhokoli místa ČR rád poradím:-) Podrobnější informace včetně přihlášky naleznete v přiloženém odkazu zde:
https://forms.gle/3eRVr9vCsavMLUir6

Datum konání:
Sobota 15.04.2023 , od 9:30 hodin
Místo konání:
Divišova vila, Nádražní 192, Přelouč