Tvář baroka: Fotografický workshop - architektura v hledáčku v GASKu

Fotografický workshop Ondřeje Soukupa v rámci projektu Santini Immortalis se zaměřením na problematiku moderní fotografie architektury soudobé i historické a s inspirací nejen ve starých dílech fotografů Vladimíra Uhra a Josefa Sudka, ale i v moderním pojetí současných umělců.

Cena vstupenky: 2300 Kč
Tvář baroka: Fotografický workshop - architektura v hledáčku v GASKu
  • Adresa:
    Barborská 51
    Kutná Hora 284 01
Workshop bude rozdělen do 3 částí (teoretické, praktické, postprodukční). Díky tomuto rozdělení bude každý účastník schopen nejprve teoreticky porozumět fotografii architektury, jejím úskalím a omezením, ale také nárokům na techniku a technické vědomosti fotografa – od plánování fotografie, přes její realizaci, až po závěrečné vyvolání a prezentaci.
 
Ve druhé části bude účastníky čekat praktické využití nabytých vědomostí přímo v jezuitské koleji (GASK) a v Katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci – obojí se zaměřením na barokní prvky a jedinečnost obou památek. Cílem praktické části je pořízení několika fotografií, díky kterým se bude moci uskutečnit i třetí část workshopu, a to postprodukční.
 
Postprodukce (digitální vyvolávání, chcete-li) je nedílnou součástí fotografie už od jejích začátků a jinak tomu není ani v případě digitální fotografie. V této části se účastníci naučí ovládnutí základů i dalších pokročilých technik úpravy a manipulace obrazu k dosažení těch nejlepších možných výsledků. Na praktických ukázkách se také budou moci seznámit s příklady nesprávného užití postprodukčních technik.

Fotografie z workshopu budou vystaveny na společné výstavě.
Cílová skupina: studenti, dospělí, senioři – mírně pokročilý fotograf
Místo setkání: pokladna
Místo konání: Ateliér LC GASK, barokní prostory jezuitské koleje, katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci

Vstupné: 2 300 Kč

Co s sebou: fotoaparát (s možností manuálního nastavení / zrcadlovka, bezzrcadlovka), objektiv, notebook či tablet s Adobe Lightroom Classic, stativ výhodou
Délka programu: 6 hodin
Kapacita: 10 osob

Rezervace nutná online na webu GASK do 30. 10., 18.00. Dotazy na [email protected] nebo 725 607 390.