Zahájení provozu muzejních štol - Muzeum Jílové

Po zimní pauze, v sobotu 1. 4. 2023 konečně otevíráme muzejní štoly! Štola sv. Josefa, štola sv. Antonína Paduánského a štola Halíře pro Vás budou až do 29.10. otevřeny v jejich provozní době. A ano, vychází to na ten samý den, jako je Velikonoční předvádění. A ne, není to Apríl :-)

Zahájení provozu muzejních štol - Muzeum Jílové
  • Adresa:
    Masarykovo náměstí 16,
    Jílové u Prahy, 254 01

Jílovské Muzeum

V současné době se muzeum specializuje se zejména na těžbu a zpracování zlata, kterému je věnována nejrozsáhlejší ze stálých expozic. Další expozice se věnují například historii benediktinského kláštera na Ostrově u Davle nebo oblíbenému místnímu fenoménu, trampingu v Posázaví. Provozuje také tři nedaleké historické štoly, kde se v minulosti těžilo zlato.

Jílovské muzejní sbírky se dělí do tří větších celků s jednotlivými složkami (podsbírkami). Úsek historie, který obsahuje depozitáře trojrozměrných předmětů, muzejní knihovnu a muzejní archiv písemností, Přírodo-geologický úsek a Fotoarchiv. Vzhledem k nedostatku prostor a financí naše muzeum neprovozuje restaurátorskou, konzervátorskou ani preparátorskou dílnu. Výhledově připravujeme vytvořit muzejní badatelnu, kde by informace z muzea byly dostupné na jednom místě.