Svět civilizace – expozice Velkého světa techniky v Ostravě

1.1.2023 – 31.12.2023, 23:59

V rámci projektu „FUTUROVA!!! – Najdi si své místo v budoucnosti“, který je realizovaný s finanční podporou statutárního města Ostrava, vznikla v roce 2021 nová expozice Svět civilizace! Interaktivní výstava si klade za cíl přiblížit široké veřejnosti fungování životního prostředí. Svět civilizace představí působení člověka na přírodu a nabídne možnosti, jak přispět k udržitelnému stavu planety Země.

Cena vstupenky: 105-290 Kč
Svět civilizace – expozice Velkého světa techniky v Ostravě
  • Adresa:
    Ruská 2993
    Ostrava - Vítkovice 729 30

Na co se mohou návštěvníci těšit? 

Na návštěvníky čekají taková překvapení, jako je superpočítač Anselm – továrna na zpracování ohromného množství dat. Donedávna sloužil k superrychlým a složitým výpočtům vědcům z celého světa. V expozici dále najdou interaktivní čistírnu odpadních vod a spoustu vychytávek, které ukazují, jak z odpadu znovu vyrobit užitečné věci. Expozice se dočkala i exponátů, které přibližují, co je to tzv. cirkulární ekonomikaumělá inteligence či technologie pro dekarbonizaci naší planety. Mezi oblíbené exponáty patří například dispečink elektrárny, kde si návštěvníci vyrobí energii a následně rozsvítí část expozice. Za zmínku stojí také exponát, který vás provede krok po kroku celým procesem fotosyntézy.

Jednotlivé exponáty je možné zkoumat tak, jak je v ostravském science centru zvykem – všechny si můžete ošahat a vyzkoušet! V expozici pravidelně probíhají také vzdělávací programy pro školní skupiny či vodíková školení a semináře.

Jakým tématům se expozice věnuje?

  • VODÍK JE BUDOUCNOST ANEB CESTA K BEZEMISNÍ SPOLEČNOSTI
  • OBĚHOVÁ (CIRKULÁRNÍ) EKONOMIKA
  • UMĚLÁ INTELIGENCE
  • VÝZNAM VODY PRO ŽIVOT NA ZEMI
  • A MNOHO DALŠÍHO!

Těšíme se na vaši návštěvu!