Konference Prázdné domy na bojišti

23.3.2023, 16:00 – 20:00

Zveme Vás na již třetí konferenci spolku Prázdné domy, tentokrát se zaměřením na prázdné vojenské objekty.

Cena vstupenky: 150 Kč
Konference Prázdné domy na bojišti
  • Adresa:
    Prvního pluku, 20/2
    Praha 8 – Karlín, 186 00
Kolik jich v ČR je? Jak těžké je jim nalézt nové uplatnění? U kterých se to povedlo a které budovy na svou druhou šanci ještě čekají? O tom všem Vám budou vyprávět naši hosté. A na koho konkrétně se můžete těšit?
 
* Mgr. Václav Cihla - Ministerstvo obrany a prázdné vojenské objekty
Mgr. Václav Cihla působí od roku 2013 jako právník na legislativním a právním odboru. Prozradí, kolik ministerstvo spravuje prázdných vojenských objektů a jak o ně pečuje. A co se stane, když pro určitou budovu už ministerstvo nemá využití? Neopomine ani příklady zajímavých odprodejů.
 
*Ing. Marie Kozáková - Bývalá vojenská základna Újezd u Brna
Ing. Marie Kozáková, starostka města Újezd u Brna, se podělí o své zkušenosti, jak náročné pro Město je nalézt nový způsob využití pro bývalý vojenský areál a středisko vojenského letového provozu, který město nabylo do vlastnictví.
 
*Mgr. Jiří Hofman, Ph.D. - Tereziánské pevnostní komplexy
Mgr. Jiří Hofman, Ph.D. působí jako vedoucí odborných programů, propagace a informačního centra Sdružení Terezín – město změny. Ve svém příspěvku bude vyprávět mimo jiné o tom, jak probíhá záchrana budov v pevnostním městě Terezín.
 
* Ing. Petr Návrat, MSc. - Využití pražské Invalidovny a příklady ze zahraničí
Ing. Petr Návrat, MSc. je urbanista a ekonom s širokými profesními zkušenostmi v oblasti revitalizace a rozvoje měst. Na konferenci proto přednese hned dva příspěvky. V prvním nám bude vyprávět o revitalizaci Invalidovny v pražském Karlíně. V druhém naše obzory rozšíří příklady revitalizace starých vojenských budov ze zahraničí.
 
* Matěj Velek - Proměna Kasáren Karlín na kulturní centrum
Byl to právě Matěj Velek, kdo v roce 2017 společně se svým týmem otevřel veřejnosti kulturní centrum Kasárna Karlín, místo konání i naší konference. Vysvětlí, jak je možné proměnit staré nepoužívané kasárny v kulturní centrum plné života, na jaká úskalí přitom naráželi i jaká je budoucnost objektu.
 
* Jiří Duchoň – Pevnostní areál Slavonice
Pan Duchoň je správcem a průvodcem v Pevnostním areálu Slavonice. Poví nám o tom, jak probíhala renovace a přeměna 11 bunkrů předválečného opevnění, tzv. řopíků, až do podoby fungujícího muzea čs. pohraničního opevnění.
 
To vše ve stylovém prostředí @kasarnakarlin - jste srdečně vítáni!

Kde: Kasárna Karlín - Bazén
 
Vstupné: 150 Kč
 
Občerstvení k dispozici na místě.