Kytarista My Chemical Romance Frank Iero míří se svou novou superskupinou do Prahy!

5.2.2023, 20:00 – 23:00

Minulý rok, kdy se koncertní pódia opět probudila, přinesl mimo jiné skvělý hudební projekt. Novou americkou superskupinu L.S. Dunes z Chicaga totiž tvoří kytarista My Chemical Romance - Frank Iero společně se zpěvákem Anthonym Greenem (Circa Survive, Saosin), kytaristou Travisem Steverem (Coheed and Cambria ), baskytaristou Timem Paynem (Thursday) a bubeníkem Tuckerem Rulem (Thursday).

Cena vstupenky: 690 Kč
Kytarista My Chemical Romance Frank Iero míří se svou novou superskupinou do Prahy!

Parta kolem zpěváka Anthonyho, který v pandemii objevil jiskru ke hledání hudebních kolegů pro nový projekt, má  všechny předpoklady ke hvězdnému úspěchu. Muzikanti našli cestu  hudby v žánrových rovinách post-hardcore, emo a rocku. Moc dobře vědí, že to, co spolu v tak krátkém čase našli, není náhoda. „Tohle spojení, který mezi sebou máme my, tak často nenajdete,“ říká Anthony. „Je to vzácný. Mít toto s těmahle klukama, s touhle kapelou, to je prostě dar." Pražská show v MeetFactory proběhne 5. února v rámci série Rock for People Concerts. Vstupenky v prodeji v síti GoOut.

Za zkušenosti muzikantů mluví fakt, že v tomtéž roce, kdy vznikla kapela, vyšla hned i jejich debutová deska Past Lives. Frank vzpomíná: „Ze začátku jsem vůbec nevěděl, co z toho vznikne. Věděl jsem, že miluju songy, který píšeme, ale nebyl jsem si jistý, jestli jsme opravdická kapela. Jakmile jsem ale slyšel Anthonyho zpívat první dema, uvědomil jsem si, že JSME kapela. Ve vteřině si to sedlo dohromady a nemohl jsem se dočkat, až to uslyší lidi." Debutovému albu předcházel první úspěšný singl Permanent Rebellion a na podzim následovaly první koncerty v US. Hned v novém roce pak L.S. Dunes vyráží na  turné po Velké Británii a Evropě.