Mattoni 1/2Maraton České Budějovice 2023

3.6.2023, 19:00 – 22:00

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice startuje na druhém největším čtvercovém náměstí v České republice. Náměstí Přemysla Otakara II. lemují krásné domy, včetně radnice - čekání ve startovním koridoru si tedy můžete zpříjemnit lokální architekturou. Legenda praví, že na náměstí se nachází bludný kámen s křížem a kdo ho překročí, ten zabloudí. To se vám ale na závodě díky značení stát nemůže!

Cena vstupenky: od 500 Kč

Start: 19:00 nám. Přemysla Otakara II.

 1. Rozložte své síly během závodu podle toho, jak jste trénoval/a. 
 2. Před závodem absolvujte preventivní sportovní zdravotní prohlídku.
 3. V závodě udržujte své tempo běhu už od startu.
 4. Sledujte předpověď počasí a na závod se oblékněte tak, jako by bylo o 5 °C více. Na start si můžete přiobléct starší bundu či mikinu a těsně před během nechat na místě a my je předáme potřebným.
 5. Startovní číslo si připněte na viditelné místo na hruď a vyplňte jeho zadní stranu. Usnadní to případné poskytnutí zdravotnické pomoci. 
 6. Potřebu vykonávejte na místech k tomu určených.
 7. Dodržujte pokyny organizátorů. 
 8. Předtím, než zahodíte kelímek, odplivnete si nebo se vysmrkáte, koukněte se kolem sebe. Pokud je to možné, snažte se o třídění odpadu do připravených nádob nebo na místa k tomu určená.
 9. Pokud už nemůžete, přeběhněte nejdříve k okraji trasy a potom teprve zastavte. Zabráníte tak srážkám a nečekaným střetnutím.
 10. Občerstvovací stanice jsou dlouhé několik desítek metrů. Využijte celé délky a nezastavujte se hned u prvního stolu. 
 11. Můžete běžet se sluchátky na uších, pokud chcete, ale podél trati je spousta kapel, a tak je škoda o ně přijít.
 12. Radost z dokončení závodu sdílejte se svými blízkými až po proběhnutí cílem.
 13. Každý je vítěz. Užívejte si běh a radost z něj bez ohledu na výsledný čas.