Totální Nasazení & Deratizéři & Dilemma in Cinema

9.12.2022, 21:00 – 23:00

Pestrý rockový večer ve Vagonu

Cena vstupenky: 250 Kč

Dilemma in Cinema

V prosinci 2008 končí Pípa po nějakejch 18ti letech v TN – neplánovaně, bez fanfár, derniér a taky bez výhledu na další rokec, neřkuli HC nebo skáčko. P.P.Cvok sice v TN zdaleka nekončí, ale proč si nezahrát ve dvou bandách? A protože je Pípa volnej, svolnej a taky pěkně zoufalej po 2 měsících bubnový abstinence, tak má naše budoucí sebranka kytaru a bubny. Taky by to ovšem chtělo alespoň řádnýho baskytarovýho zabijáka. Tím se po krátké selekci a ještě kratším telefonátu Pípy stává k datu 5.1. 2009 Sáďa (t.č. čtyřstrunatec slánského punk-kvartetu Bezvědomí). 
Čirou náhodou toho samého dne dostává Pípa typ na zkušebnu a po dohodě se Standou Kohouškem tuto taky obstarává. Standa totiž brnká a pěje v Dámy a pánové a toto uskupení zkušebnu doposud monopolně využívalo ke svým bigbeatovým sabatům. Zkušebna jest dominantou slánského tržiště a vede k ní 18 dřevěných schodů přilepených k nechutně pograffittovaný zdi. 
Na historicky první zkoušce 8.1. se soubor seznámil s obsluhou plynového topného tělesa (venku byla 15ti stupňová kosa a uvnitř nebylo o moc líp). Kromě toho se taky řeklo, že se budem jmenovat DILEMMA IN CINEMA a taky jsme si slušně zahráli. Za asi 2 hoďky jsme vyplodili skoro 2 songy. Historicky první kompletní skladbou bandu se tak stala Barová noc, kterou na Pípovo slova zhudebnil P.P.Cvok. 
Při nahrávání druhého Cd s názvem Jedem v černym , přichází do kapely dávný kamarád P.P.Cvoka Ciril z Rakovníka s kterým se po letech shledal při tetování svého ramene .V kapele se ujal role baviče uvaděče a pěvce , v neposlední řadě také grafika , jelikož má tetovací studio nebude do budoucna o zkrášlování kapely nouze. Cd Jedem v černym vyšlo u CECEK RECORDS v únoru 2013 .
Koncem roku 2013 odchází z rodinných důvodů z Totálního nasazení po 21 letech P.P.Cvok a Dilemma in Cinema má tím pádem od té chvíle našlápnuto ,stačí se podívat na podrážky bot všech členů a zjistíte, že je to holý fakt. 
Koncem roku 2015 přestává Ciril jezdit na koncerty a pak odjíždí do Belgie ze které se velmi rychle vrací ovšem situace se opakuje začátkem roku 2016 ,kdy opět postupně přestává jezdit na koncerty a tak se kapela vrací do staronové sestavy a natáčí nový videoklip k novince Vedro jako v Tel Avivu ... 
Pak do kapely přibíráme na post druhé kytary mladou krev Václava Primitiva Younga , velikého kaliče a dobrodruha si publikum po mocné šavli po cestě na festival okamžitě oblíbilo. 
Začátkem roku 2018 odchází kvůli rodině z kapely Sáďa a na jeho místo přichází Sumec (Martin Šíma) z kapely S.N.A.D . 
Navíc se P.P.Cvok vrací opět k Totálnímu Nasazení takže kapela sice méně koncertuje ,ale o to víc má času na nové skladby .
V této sestavě začíná kapela na jaře 2019 natáčet třetí album a které dotočí v září 2019 a brzy se objeví i nový velmi profesionální videoklip.

DERATIZÉŘI

Slánští Deratizéři vznikli v roce 1999 jako vedlejší projekt zpěváka a baskytaristy Sváti ze známé punk-rockové kapely Totální nasazení. Z původně doprovodného souboru pro nahrávání jeho sólového alba "Slánské pověsti" vznikla neplánovaně regulérní kapela. Brzy natočila druhé CD "V pasti..." a jejich punkem šmrncnutý folk-rock slavil nečekaný úspěch. Kvůli Sváťovu koncertnímu vytížení v TN s 80-100 akcemi ročně však začali Deratizéři stagnovat. Došlo tak ke změnám v sestavě, kapela přitvrdila, nahrála CD "Zbloudilá" a v rámci možností se snažila vystupovat. Album mělo úspěch, hraní bylo dost, ale kvůli názorovým neshodám se kapela rozpadla. 
V roce 2007 se dává dohromady nová sestava, kdy zůstal pouze bubeník Franky a zakládající člen, kytarista a zpěvák Sváťa, přichází zpěvačka a saxofonistka Martina, akustický kytarista RaCeK, kontrabasista Knack a Deratizéři defacto začínají znovu. Postupně natáčejí další CD "Slánské pověsti, mordy a neřesti" a v rámci oslav deseti let vydávají výběrovou "bestofku". Roku 2010 přichází druhá zpěvačka Lenka, koncertů přibývá a zájem o kapelu je stále větší. V roce 2011 vydávají Deratizéři velmi úspěšné album "Folk´s´not dead", natáčí dva videoklipy a během turné k novému CD odehrají největší počet koncertů v historii kapely, který překonávají hned v další roce, kdy vydávají nové výběrové album “Výběrofka“. V průběhu roku 2013 opouští Deratizéry ze zdravotních důvodů Lenka a nahrazuje jí nová zpěvačka Zuzana. Kapela natáčí další dva klipy, obráží kluby i festivaly a v roce 2014 se chystá natáčet další nejen nové CD, ale i slavit 15 let existence.

Totální nasazení

Totální nasazení je česká punk rocková hudební skupina. V její tvorbě se vyskytují také prvky z jiných hudebních stylů. V současné době kapelu tvoří zakládající člen, baskytarista Svatopluk Šváb, kytarista Pavel Pešata, kytarista Karel Máša a bubeník Petr Žák