Na Vánoční procházku k Jezulátku

5.12.2022 – 3.1.2023, 23:59

Kostel Pražského Jezulátka přitahuje v předvánoční i vánoční době tradičně velké množství návštěvníků z celého světa. Navštívit malého Ježíška můžete pochopitelně celý rok, ale v období Vánoc to bývá ještě působivější. Od 5. prosince se můžete zastavit třeba u venkovního betlému – velké originální barevné figury a ohrada s živými zvířátky vítají na terase kostela malé i velké návštěvníky. Uvnitř kostela uvidíte další „hlavní“ betlém, mnoho menších betlémů ze všech koutů světa v muzeu, adventní věnec a po 20. prosinci si také můžete přijít pro betlémské světlo. 

Koncert

Dne 13. prosince v 19 hodin rozezní prostor kostela adventní koncert. Duchovní hudební tvorbu různých historických období uslyšíme v podání Náhodného sboru s doprovodem nástrojů, řídí Janek Makarius. Tradiční vánoční „bonbónek“ – Rybovu českou mši vánoční – si přijďte poslechnout nebo i zazpívat 25. prosince v 15 hodin.

K adventní době patří také Roráty. Tyto typické zpěvy ze starých kancionálů můžete u Jezulátka zažít každý adventní pátek v 6 hodin ráno na jitřní bohoslužbě: 2., 9., 16. a 23. prosince. Rozpis bohoslužeb během svátečních vánočních dnů najdete na našich webových stránkách pragjesu.cz.

Pro malé návštěvníky

Pro nejmenší návštěvníky máme připraveny programy, které mohou navštívit se svou třídou. Kromě lektorovaných programů pro menší a větší žáky základní školy nabízíme také samoobslužnou procházku kostelem s připravenými materiály, které si učitelé mohou vyzvednout v klášterním obchodě. Více informací na www.pragjesu.cz/stopy.

Vánoční výtvarná soutěž pro děti do 15 let má letos podtitul „Můžeš přespat u nás“. Zveme k účasti jak celé třídy základních a základních uměleckých škol a výtvarných kroužků, tak také jednotlivce. Více informací – především typ a rozměry díla, termín odevzdání a příběh jako inspiraci ke kreslení – najdete také na www.pragjesu.cz/stopy.

Všechny aktuální informace o připravovaných akcích najdete na našich stránkách na www.pragjesu.cz/aktuality/. Sledujte také náš Facebook a Instagram.

Foto: ©archiv KPJ