Bombarďák - Benefiční koncert - Divadlo Drak

25.11.2022, 17:00 – 18:00

Benefiční koncert kapely Bombarďák pro Vojtu

Bombarďák - Benefiční koncert - Divadlo Drak
  • Adresa:
    Hradební 632/1, 500 02 Hradec Králové 632/1
    Hradec Králové 500 02

V pátek 25. listopadu přivítá Divadlo Drak na své studiové scéně kapelu Bombarďák s interaktivním koncertem pro děti a jejich dospělé, plným divokých písní a ztřeštěných tanečků a slovních fórků.

Výtěžek z koncertu pak poputuje na podporu rodiny osmiletého Vojty Košiny, který má těžkou formu autismu a mentální retardace, a bude využit na platbu osobního asistenta.

Přijďte si zatrsat, zazpívat, zařádit a užít společné rodinné odpoledne, a ještě tím udělat radost jednomu malému klukovi a celé jeho rodině.

Kapacita sálu je velká, ale ne neomezená. Takže jestli chcete mít jistotu, že se vejdete, rezervujte si místo v sále na tomto odkazu a přispějte pak libovolnou částkou do zapečetěné kasičky přímo v divadle.

Benefice je pořádána ve spolupráci s Národním ústavem pro autismus (NAUTIS).

Děkujeme kapele Bombarďák, která nás s nápadem benefičního koncertu oslovila.

 

Příběh rodiny Košinových

Jsme čtyřčlenná rodina z Podkrkonoší. Máme téměř osmiletého syna Vojtíška, který má těžkou formu autismu a také těžkou mentální retardaci. Je to velký smíšek a mazel, umí ale i pekelně potrápit. Hlavně když není něco podle jeho představ, nebo jej něco trápí a neumí to vyjádřit. Vojta totiž vůbec nemluví, trpí inkontinencí a celkově je komunikace s ním velice náročná.

Má také mladší pětiletou sestru Verunku, která je zdravá a velice aktivní holčička. Oproti Vojtovi je naprostý opak. Chtěla by vše objevovat, mít neustále nové zážitky a stýkat se s co největším počtem lidí, což Vojtík přímo nesnáší.

S Vojtou nám pomáhá služba osobní asistence Národního ústavu pro autismus. Asistentka s ním chodí pravidelně na vycházky a já tak mám trochu času na Verunku, nebo potřebné pochůzky. Do práce zatím bohužel chodit nemohu, protože Vojta vyžaduje neustálou péči.

V současné době si z našeho rodinného rozpočtu můžeme pro Vojtu dovolit jen zhruba deset hodin asistence měsíčně (1 hodina asistence stojí 130 Kč). Moc by nám však pomohlo, kdybychom mohli mít asistence víc. A právě na to bychom rádi využili výtěžek z benefičního koncertu.

Velice si Vaší pomoci vážíme, v dnešní době ji opravdu nelze brát jako samozřejmost.

Děkujeme, Košinovi