Matěj Frank - vernisáž výstavy ve Valmezu

Matěj Frank je vizuální umělec často pobývající na cestě mezi Vídní, Chudobínem a Wroclawí. Zajímají jej pomalé proměny a pomíjivost. Zkoumá prostor prostřednictvím soch a zvukových instalací a zachycuje čas pomocí procesuálních kreseb a dlouhých performancí.

Cena vstupenky: 50 Kč
Matěj Frank - vernisáž výstavy ve Valmezu
  • Adresa:
    Sokolská 30
    Valašské Meziříčí 757 01

Frankovým měřítkem času i prostoru je často lidské tělo, jak jeho vlastní, živé, tak zobrazené. Důležitou roli pro něj hraje náhoda, často pracuje na základě volného scénáře s více či méně očekávatelným výsledkem. Hledá vztahy mezi plností a prázdnotou, pomíjivostí a stálosti, zajímají jej průniky a vrstevní přičemž se snaží zachovat jednoduchosti formy a/nebo procesu.

Frank coby člen spolku Bludný kámen je kurátorem a organizátorem výstav současného umění. Od roku 2016 je asistentem na katedře sochařství na Akademii krásných umění ve Wrocławi. Pravidelně se účastní mezinárodních projektů a výstav, jeho práce byly oceněny v mezinárodních soutěžích, získal stipendium polského Ministerstva kultury a národního dědictví a českého Ministerstva kultury.

Věří v lidskou zodpovědnost a vzájemný respekt.

Kurátor výstavy Leszek Wojaczek

Výstava potrvá do 22. 1. 2023