Podzimní Flora připomene zakladatele genetiky Gregora J. Mendela

29.9.2022 – 2.10.2022, 23:59

Jedinečná expozice v pavilonu A s gotickými oblouky plnými květin, zahradnické trhy, festival gastronomie a nápojů Olima, ochutnávky vína v rámci akce Dny moravských vín, Mezinárodní včelařská výstava či expozice Českého zahrádkářského svazu s pěstitelskou poradnou.

To vše je spolu s bohatým doprovodným programem součástí výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex. S podtitulem Plody otce genetiky se koná od čtvrtka 29. září do neděle 2. října na olomouckém Výstavišti Flora.

Na jeho webu již běží předprodej vstupenek za nejnižší možné ceny.

Dominantním prvkem expozice bude sakrální gotická architektura

Hlavní expozice v pavilonu A nese název Plody otce genetiky, připomene letošní 200. výročí narození G. J. Mendela. Autoři expozice připomenou Mendelovo působiště – augustiniánský klášter v Brně.

Součástí hlavní expozice budou i vědecko-výzkumné laboratoře.

Hvězdy z pořadu Peče celá země dorazí na festival Olima

Zvláštní pozornost návštěvníků si díky účasti známých osobností zaslouží festival gastronomie a nápojů Olima.

Jeho součástí je mimo jiné od 29. od 30. září 26. ročník tradiční kuchařské soutěže určené mladým kuchařským talentům Gastro Olomouc Olima Cup a dále od 1. do 2. října 4. ročník cukrářské soutěže Moravský cukrářský šampionát.

A právě na zápolení cukrářů zavítají coby moderátoři hvězdy z pořadu Peče celá země známý cukrář Josef Maršálek a Tereza Bebarová.