Spielraum Kollektiv: Odkaz

27.9.2022, 19:00 – 20:00

Babičce je 92. Zažila válku, okupaci, převrat, koronu a teď sleduje dění na Ukrajině. Co ze svého života by si přála, aby nebylo zapomenuto?

Cena vstupenky: 250,- / 170,- Kč

Kdybych inscenovala pohřeb mé babičky před její smrtí, rodina by mě pravděpodobně zabila. O smrti se nemluví do té doby, než přijde. A nejlíp ani potom ne. Inscenuji proto raději svůj vlastní pohřeb. Role jsou rozdané. Rakev je moje. Vy jste hosté.

Zastavme se. Na chvíli. Zatímco malujeme svůj odkaz nejjemnějšími odstíny, možná nevědomky vyrýváme něco jiného, co se skutečně pro příští generace zapíše. Bude hrát pro následující generaci to, co považujeme za smysl našeho života vůbec nějakou roli? Paměť je vybíravá mrcha a vzpomínky jsou vždycky sólo. Seznamte se se střípky příběhů, které se vás netýkají. Hledejte deset rozdílů. A třeba se i rozlučte se s vlastními strašáky ve skříni.

Na hranici mezi přáním a absurdní snahou o pochopení toho, co už téměř není a toho, co bude. Subjektivní konfrontace příslušnice jedné generace s audio-vizuálními nahrávkami příslušníků tří ostatních generací jedné rodiny. Divadelní událost s možností spoluúčasti.

O vybíravosti paměti.
O odlišnosti hodnot.
O lidské síle a slabosti.

Koncept: Linda Straub
Režie: Husam Abed
Dramaturgie: Tinka Avramová
Performuje: Linda Straub
Pohybová spolupráce: Veronika Knytlová
Sound design: Myko
Animace: Daniela Paseková
Video: Mathias Straub