Sluneční Noc vědců na brněnské hvězdárně

30.9.2022, 18:00 – 23:45

V pátek 30. září od 18 do 24 hodin přijďte na Hvězdárnu a planetárium Brno a prožijte slunečnou noc vědců. 

Místní hvězdáři totiž slibují program s nevšedními zážitky. Tentokráte máte totiž šanci vydat se vstříc nejbližší a z pohledu nás pozemšťanů i nejdůležitější hvězdě ve vesmíru – Slunci.

Noc vědců se snaží ukázat, jak je důležité vymýšlet, kultivovat a především pak dotahovat do konce všechny malé i velké vědeckotechnické projekty, které mají smysl. Věda pohání lidskou společnost směrem dopředu, a proto je třeba jí dopřát prostor, jaký si zaslouží.
Na Hvězdárně o něj rozhodně nebude nouze. Proto neváhejte a vydejte se na Kraví horu. V podzimním kině s vesmírnou duší zhlédnete vědecko-fantastický film Sunshine o záchraně lidstva v okamžiku, kdy se naše denní hvězda rozhodne vyhasnout. Pokud to počasí dovolí, opět před budovou zazáří Heliosféra. V přednáškovém sále se vydáte do říše barevných spekter. V podzemním exploratoriu si projdete příběhem vzniku, vývoje a zániku hvězd, během kterého si v ruce podržíte skutečný meteorit.
Součástí Noci vědců bude i hra v parku na Kraví hoře, která hvězdárnu propojí hvězdárnu s Fakultou stavební Vysokého učení technického v Brně. Podrobný program s popisem všech atrakcí, včetně rezervace míst, najdete včas na tomto místě nebo zde:
 
Místo konaní: Hvězdárna a planetárium Brno
Kraví hora 2, Brno 61600