Vyrazte do největšího Habánského sklepa

1.1.2023 – 31.12.2023, 23:59

Seznamte se s Habány! Vydejte se na výlet do míst, kde dýchá 400 let stará historie moravského vinařství a dopřejte si pohodový víkend se vším všudy!

Vyrazte do největšího Habánského sklepa
  • Adresa:
    Čejkovská 1324,
    Velké Bílovice, 691 02

Skupina novokřtěnců, jak se Habánům také říkalo, přišla na jižní Moravu v polovině 16. století. Sami se nazývali "Huterovi bratři" podle svého představeného Jakoba Huttera, ale na Moravě jsou nejčastěji nazýváni "Habány" (zkomolením německého Haus haben – mít dům). Usadili se také v oblasti dnešních Velkých Bílovic a Čejkovic. Žili v komunitách velmi prostým životem. Zajímavostí je, že velmi dbali na vzdělání, a proto jejich děti trávily většinu času v „internátních školách“ a rodiny navštěvovaly jen čtyři týdny v roce. Přestože žili skromně, víno si neodepřeli.

Na našem území vybudovali hned několik vinných sklípků. V tom vůbec největším dnes sídlí vinařství Habánské sklepy, které navazuje na více než 400 let staré vinařské umění, jež vězí ve vytrvalosti, pracovitosti i úctě k přírodě a vinné révě. Tato charakteristika se propsala i do vlastností tohoto oblíbeného vína.

Je málo míst, kde se můžete doslova dotknout vinařské historie. Nově zrekonstruovaný habánský sklep takovým místem bezpochyby je. Po stopách Habánů se lze vydat při exkurzích, kdy se dozvíte, jak vína značky Habánské sklepy vznikají dnes. Během prohlídky navštívíte i původní habánský sklep a moderní vinotéku.

 

Moravskou atmosféru si také můžete užít, když nás navštívíte s karavanem a využijete HABÁNSKÉ KARAVANOVÉ STÁNÍ.

 

„VĚNUJ SVÉMU VÍNU VEŠKEROU PÉČI A LÁSKA K NĚMU PŘETRVÁ STALETÍ“. HABÁNSKÝ ZÁKON