NeverMore 68. To je myšlenka benefičního koncertu na Výstavišti Praha. Vstup zdarma!

21.8.2022

Rok 1968 se už nesmí nikdy opakovat – to je myšlenka benefičního koncertu NeverMore 68, který proběhne v neděli 21. srpna 2022 na Výstavišti Praha. Pojďte si připomenout 54. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy hudbou i v obrazech.

Na akci vystoupí sólo Lenka Dusilová, Jaroslav Hutka, Hudba Praha, alternativní rocková kapela Nylon Jail a ukrajinská popová a r'n'b zpěvačka Birdsy žijící v Praze. Přímo z ukrajinské fronty k nám dorazí populární kapela Brunettes Shoot Blondes. Večer budou moderovat Světlana Witowská a Jindřich Šídlo.

Koncert NeverMore 68 doprovází výstava velkoformátových fotografií v prostoru před Výstavištěm, na které si můžete připomenout nejen momenty z pražských ulic ze srpna 1968, ale i smutné záběry ze současné Ukrajiny. Výstava je rozdělena na dvě části, které od sebe dělí 54 let. Jmenovatel je ale v obou případech stejný - okupace sovětskými/ruskými vojsky.

Vstup zdarma. Výtěžek z vašich dobrovolných příspěvků, které budete moct darovat na místě, poputuje ukrajinské ambasádě a poslouží na Ukrajině tam, kde jsou peníze nejvíc potřeba.