ODPOVĚDNÉ DÍLNY – botanické workshopy pro lidi a přírodu v Troji

Každou srpnovou sobotu se v Botanické zahradě Praha uskuteční zážitkové workshopy, které se budou věnovat městské biodiverzitě a udržitelnosti. Dílny jsou je pro všechny, kteří nejenom rádi tvoří, ale chtějí do města přivést více přírody a vidí v bioodpadu cenný zdroj, proto s sebou vezměte své děti, kamarády nebo rodiče a prarodiče. Aktivity v odpovědných dílnách jsou bezplatné.

ODPOVĚDNÉ DÍLNY – botanické workshopy pro lidi a přírodu v Troji
  • Adresa:
    Trojská 800/196,
    Praha 7, 171 00

Harmonogram workshopů

6.8. a 20.8. PĚSTUJEME ZE SEMÍNKA

Budete mít možnost tvořit budoucnost společně s nadací Partnerství (6.8.) a se společenský prospěšným podnikem Kokoza (20.8.). Popovídáme si o možnostech komunitního zahradničení, a také o tom, jak pečovat o semena.

Těšit se můžete také na výrobu náramků ze starého textilu – provazoplet. Tento workshop se neobjede bez starých triček.

13.8. a 27.8. KOMPOSTUJEME

Víte, jak vypadá běžná půda v Praze? A jak vypadá kompost? V naší odpovědné dílně zjistíte, proč je bioodpad poklad a jak s ním můžete nakládat doma pro dobro vašich pokojových květin i přírody ve vašem okolí.

Názorně vám ukážeme společně s expertkou ze společensky prspěšného podniku Kokoza (13.8.), jak nakládat s bioodpadem a kompostovat ve městě.

Na našem posledním srpnovém workshopu (27.8.) Vám s neziskovou organizací Zerowasters představíme základní koncept zero waste životního stylu, tzv. pyramidu 5Z – zamítni, zredukuj, zužitkuj, zrecykluj a zkompostuj.

Těšíme se na vás!

Termíny