Hudební Kroměříž: Zahajovací koncert „Le retour de la Paix“ (Návrat Míru)

12.8.2022, 19:00 – 20:00

Dne 12. srpna začíná pátý ročník festivalu klasické hudby Hudební Kroměříž. Celý festival ten den zahájí koncert „Le retour de la Paix“ (Návrat Míru) v 19.00 hodin v Rotundě Květné zahrady.

Cena vstupenky: 280 Kč

Představí se zde Orchestr Collegium Colloredo, houslisté Tomáš Netopil a Jana Chytilová Anýžová, violoncellista Michal Raitmajer, loutnista Karel Fleischlinger, cembalistka Barbara Maria Willi a sopranistka Markéta Klaudová.

Orchestr Collegium Colloredo se jménem odkazuje na významnou postavu kroměřížských dějin. Antonín Theodor Colloredo-Waldsee byl první arcibiskup olomoucký, později se stal kardinálem. Orchestr tvoří umělci, kteří se věnují interpretaci barokní hudby.

Na programu koncertu jsou mimo jiné skladby z kroměřížského hudebního archivu (Gratiani Bonifatio – Stella Coeli extirpavit, Pietro Andrea Ziani – Sonatae a 3 číslo 2 a Sonatae a 3 číslo 3), v závěru zazní kantáta Le Retour da la Paix od Michela Pignoleta da Montéclair.

Cena vstupného je 280 Kč, pro seniory, studenty a ZTP 230 Kč. Vstupenky jsou v prodeji online na www.academykromeriz.com/festival-hudebni-kromeriz/zahajovaci-koncert-le-retour-de-la-paix-navrat-miru/

Program: Jean-Marie Leclair – Ouverture A dur Gratiani Bonifatio – Stella Coeli extirpavit (Kroměřížský archiv) Jean-François Dandrieu – Sonáta g moll č.3 Op.1. Pietro Andrea Ziani – Sonatae a 3 číslo 2 (Kroměřížský archiv) François Couperin – L’Apothéose de Corelli Velká triová sonáta Pietro Andrea Ziani – Sonatae a 3 číslo 3 (Kroměřížský archiv) Michel Pignolet da Montéclair – Le Retour da la Paix (Kantáta)