Komedianti v ulicích. Ojedinělý festival pouličního divadla v Táboře

5.8.2022 – 7.8.2022, 23:59

V tuzemsku ojedinělý festival pouličního divadla Komedianti v ulicích se koná ve dnech 5. – 7. 8. 2022 v historickém centru Tábora. Již 11. ročník festivalu po nuceném „covidovém“ útlumu publiku opět zdarma nabídne nejen to nejlepší z domácí scény pouličního divadla a nového cirkusu, ale také tvorbu renomovaných zahraničních souborů. Do Tábora zavítají umělci z Argentiny, Francie, Španělska a Německa. Nebudou chybět ani tradiční koncerty či hravé dílny. Program čítá téměř dvě desítky vystoupení pro malé i velké diváky.

Bohatou programovou paletu letošního ročníku festivalu Komedianti v ulicích ozvláštní hned čtyři soubory ze zahraničí. Tři z nich předvedou novocirkusová vystoupení. Anaëlle Molinario z Francie uchvátí až neuvěřitelnou ohebností ženského těla, Compañía Per Se z Argentiny je dvojice přivážející odvážnou akrobatickou a klaunskou hru. Tomás Taboada ze Španělska je sólista, kterému k okouzlení diváků stačí několik paruk, kovové kbelíky a tři diabola. Čtvrtým zahraničním hostem je mim Elias Elastisch z Německa, excentrický komik popisující sám sebe jako křížence Ace Ventury a Charlieho Chaplina.

Další soubory z Česka oživí Žižkovo náměstí, náměstí Mikuláše z Husi, Tržní náměstí i Velký šanc nejen novým cirkusem, ale také pohybovým nebo loutkovým divadlem. Závěsnou akrobacii nabídne AirGym Art Company, záviděníhodnou zručnost předvede Žongléros Ansámbl a na poetický výlet do říše snů pozve mezinárodně uznávaný soubor FysioART.

Komedianti v ulicích dodají městu Tábor energii i ve večerních programech. Letošní kapely spojuje dominance dechových nástrojů, žádné udýchané venkovské kutálky však nečekejte. Circus Brothers v pátek nabídnou styl disco-balkán. V sobotu v podvečer vystoupí frajeři z Brass Avenue, kteří hrají světové hity a doprovází je originální pohybovou show. Večer pak pódium ovládne Love Song Orchestra, který v sobě mísí balkánské a španělské rytmy. Chybět nebude ani humorná fireshow s množstvím ohnivých a pyrotechnických efektů.

Pro ty, kteří se nechtějí jen dívat, ale také se sami aktivně zapojit jsou připraveny dílny nového cirkusu a divadelního líčení. O zábavu mezi jednotlivými vystoupeními se postarají oblíbení animátoři, tedy mimové, klauni, žongléři či chůdaři.

Festival Komedianti v ulicích pořádaný ve městě Tábor vznikl v roce 2011. Svou poetikou je jedním z mála českých festivalů, který prezentuje moderní pouliční divadlo v centru památkové rezervace. Zaměřuje se na trendy reflektující současné pouliční umění v Česku i v zahraničí. Jeho doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny pro děti i hudba.

Hlavním pořadatelem je město Tábor ve spolupráci s divadelní společností Mime Prague. Uměleckým šéfem festivalu a dramaturgem programu je Radim Vizváry, uznávaný odborník a současný umělecký šéf Laterny Magiky.

Program

PÁTEK 5. 8.

19:00 Animáci
19:30 Anaëlle Molinario (FR): Abkadissa nový cirkus, Žižkovo náměstí
20:00 Compañía Per Se (ARG) nový cirkus, Žižkovo náměstí
21:00 Circus Brothers koncert, Žižkovo náměstí
22:00 Blackout paradox: Recombination ohňová show, Žižkovo náměstí

 SOBOTA 6. 8.

13:00 Studio DAMÚZA: Špílmachr – Jenovéfa loutkové divadlo, Pražská ulice
14:00 Anaëlle Molinario (FR): Abkadissa nový cirkus, Žižkovo náměstí
15:00 Žongléros Ansámbl: Hvězdář nový cirkus, Tržní náměstí
16:00 Mad Man Zirkus (D) pantomima, náměstí Mikuláše z Husi
17:00 Little Testa (E): „4 x 4“ Circus show nový cirkus, Velký šanc
18:00 Brass Avenue koncert, Žižkovo náměstí
19:00 Compañía Per Se (ARG) nový cirkus, Tržní náměstí
20:00 AirGym Art Company: Somnium magnum nový cirkus, Žižkovo náměstí
21:00 Love Song Orchestra koncert, Žižkovo náměstí

NEDĚLE 7. 8.

13:00 Divadlo Buřt: Buřtpohádky loutkové divadlo, Pražská ulice
14:00 Divadlo DNO: Liška Bystrouška loutkové divadlo, Velký šanc
15:00 Little Testa (E) „4 x 4“ Circus show nový cirkus, Tržní náměstí
16:00 FysioART: Poutníci po hvězdách pohybové divadlo, Žižkovo náměstí
17:00 Loutky bez hranic: Tři medvědi a drzá Máša loutkové divadlo, náměstí Mikuláše z Husi

http://komediantivulicich.cz/