Tip na výlet v červnu? Navštivte sklárnu Rückl v Nižboru u Berouna

1.6.2022 – 30.6.2022, 23:59

Nakoukněte pod ruce našim sklářským mistrům a nechce se okouzlit fascinujícím umem a tradičním řemeslným zpracováním. Objevte zákoutí naší nižborské sklárny uprostřed křivoklátských lesů a nasajte atmosféru místa, kde se rodí ručně foukaný a broušený český křišťál.

Cena vstupenky: děti 100 Kč, senioři 120 Kč, dospělí 150 Kč, rodina (2+2) 400 Kč

Sklárna Rückl byla založena v roce 1846 a od té doby posouvá tradiční české sklářství na novou úroveň. Rückl snoubí vznešenou krásu ručně foukaného a broušeného křišťálu s jedinečným designem. 

Sklárna se nachází v Nižboru, ve Středočeském kraji, v malebném údolí řeky Berounky jen 35 minut cesty z centra Prahy. Díky své lokalitě v těsné blízkosti hlavního města a dvou výjimečných hradů, Karlštejna a Křivoklátu, je sklárna Rückl dokonalou destinací na výlety a exkurze. Naše exkurze jsou vhodné pro jedince i skupiny, dospělé i rodiny s dětmi. 

Exkurze s výkladem

Během našich komentovaných prohlídek sklárny Rückl mají návštěvníci možnost spatřit jednotlivé fáze a tradiční techniky výroby skla. Každý z jednotlivých kroků výroby křišťálu je vysvětlen a představen, stejně jako umění ručního foukání, proces kontroly kvality a řemeslné mistrovství našich brusičů.

Prosíme vás, abyste si prohlídky rezervovali předem.

Cena vstupenky na exkurzy: dospělý - 150 Kč, děti – 100, Senioři – 120 Kč, Rodina (2+2) - 400 Kč.
Kontakt pro exkurzy Markéta Rücklová [email protected], tel.: 605 229 205