Výstava Cesta kolem světa za 80 známek

29.4.2022 – 30.10.2022, 23:59

Procestujte svět s celou rodinou v Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě v areálu cisterciáckého kláštera!

Výstava Cesta kolem světa za 80 známek pro malé i velké je inspirovaná románem Julese Verna. Na listech velkého atlasu objeví návštěvníci miniaturní obrázky různých tvarů a velikostí a motivů. Osm desítek známek je výběr z rozsáhlé muzejní sbírky současných zahraničních poštovních známek. Děti se mohou v rámci výstavy se zúčastnit malého kvízu a ověřit své zeměpisné i poštovní znalosti.

Historické mapy ze sbírek muzea, které tvoří doplněk cestovatelské výstavy, zaujmou naopak spíše dospělé. Návštěvníci se mohou vrátit do doby, kdy se cestovatelé vydávali prakticky do neznáma a kreslené, později tištěné mapy byly pro ně neocenitelnou pomůckou. Vystavené exempláře poštovních i jiných map jsou obsahově i vizuálně rozmanité, často unikátní, bohatě zdobené či kolorované.

V Poštovním desetiboji v deseti poštovně sportovních disciplínách si děti procvičí tělo i ducha. V kreativním sále si všichni užijí další cestovatelské aktivity, dopravní prostředky, funkční telefony, potrubní i zvířecí poštu. Je v něm prostor pro odpočinek, kreslení nebo čtení! Cestování je tématem i tradiční prázdninové Letní poštovní detektivky, v níž poštmistr Mňáca podnikne nečekanou cestu. Malí návštěvníci mu mohou pomoci opět najít ztracené předměty z muzea. Na návštěvu muzea si vyhraďte více času, děti nebudou chtít odejít!