Baletní škola O. Kyndlové - První krůčky 2023 - Švandovo divadlo na Smíchově

Představení Baletní školy Olgy Kyndlové na závěr školního roku. První krůčky od roku 2010 již po třinácté.

Baletní škola O. Kyndlové - První krůčky 2023 - Švandovo divadlo na Smíchově
  • Adresa:
    Štefánikova 6/57,
    Praha 5, 150 00

Proč První krůčky?

Baletní školu navštěvují děti od čtyř let, je to věk kdy děti objevují kouzlo pohybu doprovázeného hudbou. Hudba podporuje jejich kreativitu a zlepšuje se pohybová koordinace. Vytvářejí se sociální vazby v kolektivu dětí stejného věku a společně se pouští do poznávání pohybových možností. Výsledkem je společný tanec poprvé na jevišti v divadle a pro některé děti úplně první návštěva divadla.

Starší a zkušenější děti zvládají složitější taneční kompozice. Už se seznámili s trémou, ale snaha předvést co se naučili je silnější. Ty odvážnější tancují sólo a ty nejtalentovanější si troufnou tančit klasické variace ze známých baletů.

Moderní výrazový tanec svou pohybovou náročností a dynamikou odpovídá jejich nedospělému věku, provází je na cestě k sebevyjádření.

První krůčky jsou pro některé naše žáky i poslední pod hlavičkou BŠOK, příští školní rok už budou studovat na Konzervatoři, aby se tanec stal jejich profesí.

Studenti uměleckých škol - Tanečních konzervatoří, kteří se své první taneční krůčky tančili pod našim vedením, přicházejí opět za námi, aby předvedli, že jsou na správné cestě k dokonalému tanečnímu výrazu a jejich umění nám přináší radost.

Překvapením pro diváky v závěru večera je vystoupení skutečných profesionálů, hvězd tanečního nebe.