Legendární rapper Nas jede do Prahy. Už za měsíc vystoupí v Malé sportovní hale

Hiphopový svět je plný hvězd jednoho hitu, umělců, kteří se střídají v udávání tempu scény i vysloužilých veteránů. Vedle nich ale najdeme hvězdy, které formují celou street culture, a jejichž vliv se odráží v samotné DNA scény. Jedním takovým je i legendární Nas – hudebník, který dodnes patří k nejúspěšnějším rapperům vůbec. V Praze poprvé vystoupí už 4. června v Malé sportovní hale. Vstupenky (ve čtyřech vlnách od 850 Kč do 1290 Kč) budou v prodeji od 9. května na webu GoOut.cz. Koncert pořádá agentura Big Idea ve spolupráci s Fource Entertainment. 

Legendární rapper Nas jede do Prahy. Už za měsíc vystoupí v Malé sportovní hale
  • Adresa:
    Areál Výstaviště Holešovice
    Praha 7 170 00

Jeho dráha započala v roce 1994 dnes už klasickým hiphopovým debutem Illmatic a pokračuje do současnosti. V roce 2020 si Nas za nahrávku King Disease odnesl Grammy za nejlepší rapové album roku, minulý měsíc navíc vydal nové video k tracku Wave Gods feat. A$AP Rocky & DJ Premier.

Nastradamus, Nasty Nas, Nas Escobar nebo God’s Son. Pod těmito přízvisky byl Nas na počátku devadesátých let známý jako jeden z předních hlasů newyorské scény a svými mixtapy produkovanými jmény jako DJ Premier nebo Kanye West bodoval u kritiky i posluchačů. V roce 1997, kdy byl zastřelen rapový král Notorious B.I.G., svedli Nas a Jay-Z, se kterým jej spojovala historie plná beefů, pomyslnou bitvu o rapový trůn.  

Nas se za celou hudební kariéru nepřestal dívat dopředu a jeho tvorba se tak vždy vyvíjela spolu s ním. Z dítěte ulice bez dokončené střední, až po uznávaného hudebníka, který patří mezi nejvlivnější hudebníky posledních tří dekád s šestnácti nominacemi na cenu Grammy a celkem čtrnácti nahrávkami na svém kontě je dodnes k nezastavení a své alba, na kterých se v minulých letech podíleli i Eminem, Lauren Hill nebo Dr. Dre, posílá do světa stejným tempem jako dřív.