Ecce homo Homolka - Švandovo divadlo na Smíchově

27.5.2022, 11:00 – 25.6.2022, 21:00

Krucifix, doma je doma, to je marný. Adaptace kultovní komedie československé nové vlny o tom, že rodina je základ státu.

Ecce homo Homolka - Švandovo divadlo na Smíchově
  • Adresa:
    Štefánikova 6/57,
    Praha 5, 150 00

Rodina Homolkových společně vyráží na výlet do přírody, aby si užili čerstvého vzduchu. Suverénní děda, starostlivá, leč nekompromisní babi, poněkud ušlápnutý Ludva s frustrovanou Heduš a zvídavými dvojčaty jsou ale ze sváteční idylky nečekaně vyrušeni a hrozí, že celý den bude jen snůškou malicherných hádek a sporů. Spraví náladu nedělní oběd? A vezme Ludva Heduš s děckama na dostihy? Rodina má být přece pohromadě. 

Komedie scénáristy a režiséra Jaroslava Papouška z roku 1969 nejen díky mistrným dialogům zlidověla a stala se synonymem pro českou povahu. I přes svůj citlivý humor má satiricko-kritický podtext, který z ní činí groteskní sociální sondu do jádra rodiny. A rodina je přeci základ státu.

Adaptace se ujal talentovaný režijní tandem Kristýna Jankovcová a Adam Svozil, kteří se Švandovým divadlem spolupracovali již na kontroverzní komedii Zabíjejte popírače klimatických změn. Po jejich úspěšné adaptaci scénáře Tomáše Vorla st. Kouř v ostravském Divadle Petra Bezruče se jedná o jejich další uchopení kultovní filmové předlohy.

OSOBY A OBSAZENÍ
HEDUŠ: Natálie Řehořová
LUDVA: Jan Grundman
DVOJČATA: Marek Frňka
BABI HOMOLKA: Nataša Bednářová
DĚDA HOMOLKA: Tomáš Petřík
PAVLÍNKA: Anna Stropnická
JIRKA: Petr Kult

INSCENAČNÍ TÝM
AUTOR: Jaroslav Papoušek
REŽIE A ADAPTACE: Kristýna Jankovcová a Adam Svozil
DRAMATURGIE: David Košťák
VÝPRAVA: Adriana Černá
HUDBA: Jakub Kudláč
INSPICE A ASISTENT REŽIE: Blanka Popková
PRODUKCE: Tereza Marková

Nositele autorských práv k dílu zastupuje DILIA, divadelní, literární, audiovizuální agentura, z. s., Krátkého 143/1, Praha 9.